film

Armia umarłych

Army of the Dead
2021
2 godz. 28 min.
5,0 23 058
ocen
5,0 10 1 23058
5,1 7
ocen krytyków
Podczas wybuchu epidemii zombie grupa najemników próbuje dokonać zuchwałej kradzieży w strefie kwarantanny wyznaczonej na terenie Las Vegas. więcej mniej
Armia umarłych zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Blitzkrieg w slow-mo
Połączenie heist movie z filmem o zombie brzmi intrygująco, a Snyder bez ironicznego mrugania okiem próbuje... ... czytaj więcej
Armia umarłych
Zwiastun nr 1 (polski) 2:50
Armia umarłych
Teaser nr 1 (polski) 1:01
Armia umarłych
Fragment nr 5
nr 1 (polski) 2021-04-13T17:54:38 https://fwcdn.pl/webv/70/81/57081/57081.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/39/836439/armia_umarlych___oficjalny_zwiastun___netflix.vp9.1080p.webm
Movie się
Oceniamy "Tlen", Mitchellów kontra maszyny" i "Armię umarłych"
Już za tydzień wracamy do oceniania premier kinowych. A tymczasem bierzemy na celownik dreszczowiec Alexandre'a Ajy "Tlen", familijną animację "Mitchellowie kontra maszyny" oraz łączącą elementy horroru i heist movie "Armię umarłych" w reżyserii Zacka Snydera. Na rozmowę zapraszają Jakub Popielecki, Michał Walkiewicz i Łukasz Muszyński. 2021-05-23T07:26:41 https://fwcdn.pl/webv/74/78/57478/57478.6.jpg https://fwcdn.pl/video$transcoded.getPath()

Akcja Armii umarłych, autorstwa Zacka Snydera (300, Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera), rozgrywa się po wybuchu epidemii zombie, która pozostawiła Las Vegas w gruzach i odgrodziła miasto od reszty świata. Kiedy Scott Ward (Dave Bautista), wysiedlony mieszkaniec Vegas, były bohater wojny z zombie, zajmujący się przewracaniem hamburgerówAkcja Armii umarłych, autorstwa Zacka Snydera (300, Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera), rozgrywa się po wybuchu epidemii zombie, która pozostawiła Las Vegas w gruzach i odgrodziła miasto od reszty świata. Kiedy Scott Ward (Dave Bautista), wysiedlony mieszkaniec Vegas, były bohater wojny z zombie, zajmujący się przewracaniem hamburgerów na obrzeżach miasta, które teraz nazywa domem, spotyka się z szefem kasyna o nazwisku Bly Tanaka (Hiroyuki Sanada), ten ma dla niego wyjątkową propozycję: Scott ma włamać się do strefy kwarantanny opanowanej przez zombie, aby odzyskać 200 milionów dolarów, ukrytych w skarbcu pod główną ulicą, zanim miasto zostanie zniszczone przez rząd w ciągu 32 godzin. Mając niewiele do stracenia Ward podejmuje wyzwanie, gromadząc zespół, który ma przeprowadzić napad. Z tykającym zegarem, niedostępnym skarbcem, sprytniejszą i szybszą hordą zbliżających się zombie, tylko jedno jest pewne w największym napadzie wszech czasów: ocaleni biorą wszystko.

na podstawie
Zack Snyder (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Netflix
studio
The Stone Quarry
tytuł oryg.
Army of the Dead
inne tytuły
W związku z oskarżeniami o molestowanie małoletnich dziewczynek Chris D'Elia został zastąpiony przez Tig Notaro, a graną postać przemianowano na "Mariannę Peters". Zmiany dokonano już po w procesie post-produkcji, po nakręceniu dodatkowych scen na tle "green screen".
Zack Snyder napisał scenariusz do filmu już w 2009 roku, ale odrzucił jego reżyserię, by skupić się na innych projektach. Na jego miejsce rozważany był James Gunn, jednak ten na propozycję nie przystał. W 2011 na reżysera zakontraktowany został Matthijs van Heijningen Jr., a tytuł miał wyjść w 2013, lecz i on po pewnym czasie zrezygnował. Projekt został na pewien czas uśpiony, aż postanowiono go wskrzesić w 2018 roku już ze Snyderem za kamerą.
Zdjęcia do filmu były kręcone w Atlantic City (New Jersey, USA), Albuquerque (Nowy Meksyk, USA) i Las Vegas (Nevada, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych