Zack Snyder 

Zachary Edward Snyder

6,5
5 175 ocen pracy reżysera
Zack Snyder
Zack urodził się w stanie Wisconsin, a naukę rozpoczął w Wielkiej Brytanii, na wydziale malarstwa w Heatherlies School. Następnie rozpoczął studia w Art Center College of Design w Pasadenie, gdzie dalej rozwijał swój talent. Początkowo był autorem wielu reklam telewizyjnych, związanych z renomowanymi firmami i nazwiskami. Na jego koncie znajdują się reklamy dla takich marek, jak Audi, Jeep, Subaru, Land Rover, również Nike i Reebok. Był autorem zdjęć z sylwetkami znanych ludzi ze świata sportu, jak Michael Jordan czy Martin Navratilov. W ramach swojej pracy zwiedził wiele zakątków świata, od Nowego Jorku, po Chile, Kostarykę, na Alasce kończąc. Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień za swoje dokonania.

Jako reżyser filmowy zadebiutował obrazem "Świt żywych trupów", będącym remakem klasycznego horroru Georga A. Romero. Jego dynamiczny styl i dbałość o stronę techniczną zapewniły filmowi spory sukces wśród fanów. Dzięki temu reżyser otrzymał zielone światło, po czym zaczął podążać w stronę kolejnych widowiskowych obrazów, biorąc na warsztat ekranizację komiksu "300" Franka Millera. Jego kolejnym obrazem, prawdopodobnie będzie "Watchmen" - kolejna ekranizacja komiksu.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 marca 1966

miejsce urodzenia: Green Bay, Wisconsin, USA

wzrost: 170 cm

Saturn
Zdobył Saturn, inną nagrodę oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Denise Snyder (rozwód), 4 dzieci; 2. Deborah Snyder (od 25.09.2004)
Odrzucił szansę wyreżyserowania filmu "S.W.A.T. Jednostka Specjalna", ponieważ nie mógł uzyskać kategorii wiekowej R. Ostatecznie zaangażowany został Clark Johnson.
Uczęszczał do Art Center College of Design w Pasadenie (Kalifornia, USA) oraz studiował sztukę piękną w Heatherly's School of Fine Art w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Był zainteresowany wyreżyserowaniem filmu "X-Men Geneza: Wolverine", ale musiał zrezygnować z powodu pracy nad filmem "Watchmen Strażnicy". Ostatecznie zaangażowany został Gavin Hood.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych