PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=255009}

Asterix na olimpiadzie

Astérix aux jeux olympiques
6,3 75 032
oceny
6,3 10 1 75032
4,5 12
ocen krytyków
Asterix na olimpiadzie
powrót do forum filmu Asterix na olimpiadzie

Nie ma piratów!

ocenił(a) film na 4

Faktycznie, to największy błąd scenarzystów, pominąć rudobrodego herszta i jego siwego kompana cytującego obsesyjnie łacinę, film średniaczek, nieco lepszy od beznadziejnego "Asterixa i Obelixa" z 1999r, ale przegrywający z wysoko zawieszającym poprzeczkę "Asterixem w Egipcie", zmiana Christiana Claviera na obecnego aktora niezbyt fortunna, całe szczęscie przyćmiewa go nieco Gerard Depardieu, sympatyczny jest Juliusz Cezar czyli Alain Delon (w zasadzie mógł go grać w misji Kleopatra, ale chodziło by partnerował Monice Bellucci ktoś młody-ostatnia miłosna scena chociażby), niezły jest Brutus (syn Cezara takie imię ma?), nieźle gra jak na amatora Schumacher czyli Schumix (tekst z Kubicą głupi, a wjazd jakby z bolidem do naprawy- nie jestem fanem Formuły 1 i nie wiem jak się taki zabieg nazywa perfekcyjnie śmieszny, tylko od kiedy to Germania była pod rzymskim panowaniem? chyba że jakieś południowe ludy?), na siłę wciśnięty jest Numernabis, w zasadzie można byłoby jego osobę sobię odpuścić, Zidane, Tony Parker-warsztatu aktorskiego nie posiadają, więc można się ich nie czepiać, Panoramix-kolejny aktor, po co? świetnie rozbudowana jest za to rola Kakofonixa (dubbing Kryszaka fenomenalny) chociaż trochę niewykorzystana jak i niektóre sceny-odniesienia do "Gwiezdnych wojen", "Ben Hura" czy "Gladiatora" są dość cieńkie.
Nie odradzam, można pooglądać, ja jednak czuje mocny niedosyt, czegoś tu jednak brakło, jakiejś przyprawy......

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones