PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138313}
5,5 728
ocen
5,5 10 1 728
Atak ludzi grzybów
powrót do forum filmu Atak ludzi grzybów

na początku podochodziłem do tego filmu niezbyt chętnie: "atak ludzi grzybów" - co to ma być??? na szczęście jak przeczytałem coś niecoś o j. Japońskim dowiedziałem sie że tytuł został przetłumaczony przez amerykańców byle jak bez myślenia...

no ale do rzeczy: zdobyłem (nie wiem w jaki cudaczny sposób) kolorową wersję filmu, także oglądało mi sie świetnie. napięcie w filmie budowane naprawde świetnie, zresztą jak to Japończycy no nie ;), i oczywiście standardowo - niesamowite zakończenie. naprawde polecam ludziom którzy nie są amatorami horrorów w których chodzi tylko o wyrywanie flaków i jedzeniu mózgów. jak ktoś lubi japońskie klimaty horrorów - jest to pozycja obowiązkowa ;)

10/10

gizmo666

No nie? Klimat pierwsza klasa. A teraz pomyślmy jakby wyglądał "Matango" gdyby go zrobili amerykanie w roku 2009. Obowiązkowo dialogi na zasadzie "daj szluga" "ale ona ma ładny tyłek" "upijemy się w trupa" itd. Do tego wyspa wyglądałaby jak ta w nowej wersji King Konga i mamy obraz nędzy i rozpaczy. Taki cudaczny psychodeliczny film mógł powstać tylko w japonii i tylko w latach 60-tych.

Moim zdaniem najbardziej klimatyczny i wyważony film jaki widziałem. Wiele filmów oglądałem po 20 i więcej razy ale mają one momenty "nudniejsze". Matango jakoś nadal w całokształcie trzyma poziom i nie nudzi. Na swój sposób film genialny. Nie do podrobienia. I niech lepiej go nigdy nie remake-ują. Mimo tych 46 lat film nadal aktualny w przesłaniu.

ocenił(a) film na 4
Wolverin

TO jakie to filmy oglądałeś po 20 i więcej razy ?! Podziel się z wszystkimi, co?

schiz

jak widać kolega wyżej poznał sie na tobie i nie ma zamiaru rozmawiać z takim prostakiem jak ty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones