Odtwórz Zwiastun nr 1 2:29
Film

Blast From The Past

1999 1 godz. 52 min.
6,3 8 287
ocen
6,3 10 8287
1 350
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"id":"793","linkUrl":"/film/Atomowy+amant-1999-793","alt":"Atomowy amant","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/07/93/793/7444424.2.jpg"}
Pan Webber, przekonany, że słyszy eksplozję bomby atomowej, schodzi z żoną do schronu, gdzie wkrótce rodzi się im syn. Po trzydziestu pięciu latach Adam wychodzi na powierzchnię, by uzupełnić zapasy i znaleźć sobie dziewczynę.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Atomowy amant
Atomowy amant (1999) Zwiastun nr 1 2:29
Atomowy amant | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1999 | Film Słysząc eksplozję, państwo Webber ([person=115]Christopher Walken[/person] i [person=7182]Sissy Spacek[/person]) chowają się w schronie przeciwlotniczym. Nie zdają sobie sprawy, że to nie wybuch bomby atomowej, a zwykła katastrofa lotnicza. W obawie przed chorobą popromienną pozostają w zamknięciu przez trzydzieści pięć lat. W końcu decydują się wysłać swojego syna Adama ([person=5137]Brendan Fraser[/person]) po świeże zapasy żywności oraz młodą i zdrową żonę. Na powierzchni Adam spotyka Ewę ([person=5068]Alicia Silverstone[/person]).

Słysząc eksplozję, państwo Webber (Christopher Walken i Sissy Spacek) chowają się w schronie przeciwlotniczym. Nie zdają sobie sprawy, że to nie wybuch bomby atomowej, a zwykła katastrofa lotnicza. W obawie przed chorobą popromienną pozostają w zamknięciu przez trzydzieści pięć lat. W końcu decydują się wysłać swojego syna Adama (BrendanSłysząc eksplozję, państwo Webber (Christopher Walken i Sissy Spacek) chowają się w schronie przeciwlotniczym. Nie zdają sobie sprawy, że to nie wybuch bomby atomowej, a zwykła katastrofa lotnicza. W obawie przed chorobą popromienną pozostają w zamknięciu przez trzydzieści pięć lat. W końcu decydują się wysłać swojego syna Adama (Brendan Fraser) po świeże zapasy żywności oraz młodą i zdrową żonę. Na powierzchni Adam spotyka Ewę (Alicia Silverstone).

boxoffice
$40 263 020 na świecie
$26 511 114 w USA
$13 751 906 poza USA
budżet
$35 000 000
na podstawie
Bill Kelly (materiały do scenariusza, historia)
studio
Forge / Midnight Sun Pictures / New Line Cinema
data produkcji
1999
tytuł oryg.
Blast From The Past
inne tytuły
Atomowy amant Polska
Więcej...
W scenie w barze drinki, które piją Adam i Eve zmieniają swoje pozycje między ujęciami.
Po tym jak na ekranie widzimy informację "wiosna 1991r.", w kolejnych scenach w barze chłopak gra na automatach w grę "Primal Rage", a ta ukazała się na rynku dopiero trzy lata później.
Gdy Adam po raz pierwszy widzi morze, niedaleko od brzegu widoczna jest pływająca łódka, jednak w kolejnym ujęciu na morze po łódce nie ma najmniejszego śladu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Lekcja dobrych manier

  KornFanHead ocenił(a) film na 7

  Film obejrzałem przypadkowo. Nie mogłem zasnąć i włączyłem telewizor. Ale ten przypadek sprawił, że dane mi było widzieć obraz z przekazem który rzadko kiedy prezentowany jest w filmach. Oto bowiem w pewnych okolicznościach pojawia się człowiek, który swoim wychowaniem jakie przekazali mu ... więcej

 • Christopher Walken i Sissy Spacek świetni

  Wuj Oswald ocenił(a) film na 8

  Alicia niezła, Fraser jak zwykle ;-) Walkena uwielbiam, jest jak wino, im starszy tym lepszy. Mój ulubiony film, zawsze poprawia mi humor. Polecam!

  2
  • Pocałunek

   tuttifrutti

   Niniejszym ogłaszam, iż to najbardziej namiętny, piękny i realistyczny filmowy pocałunek ! Kto się zgadza?

  • Podobało mi się

   MATRIX_32 ocenił(a) film na 7

   Świetne podkłady muzyczne dodano do filmu.

   2
   • Z podobnym motywem

    GhostDeath ocenił(a) film na 9

    Zna ktoś podobne filmy gdzie kluczową rolę odgrywa czas?