PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137747}

Bękarty wojny

Inglourious Basterds
8,0 591 495
ocen
8,0 10 1 591495
8,6 54
oceny krytyków
Bękarty wojny
powrót do forum filmu Bękarty wojny
ocenił(a) film na 8

no jasne, że bezwzględny nazista, a maniery to oni mieli wszyscy, nawet myślałem, ze gościu do całej kompani nie pasuje, ale później uświadomiłem sobie, że to żydówkę dwa razy zmusił do jego woli. Pierwszy raz jak przyjechała doi restauracji a drugi raz jak go nie chciała wpuścić do tej operatorni. Najgorzej mi się myśli, że oni w większości byli tacy naprawdę.

użytkownik usunięty
filmweb_fw

Uważam tak samo, dzięki za odp :)

ocenił(a) film na 10

ale ! zauważcie szczerość w jego oczach jak mówił, że jego dokonania niestety opierają się do zabijania ludzi. Moim zdaniem skończył jako bezwzględny nazista, któremu we łbie się przewróciło od tego splendoru, w którym go nurzają, ale podejrzewam że to jednak typ wrażliwca, który wylądował w takich czasach. Kiedy mówił, że ON to nie tylko jego mundur, wyglądało to bardziej szczerze niż tylko tekst na podryw.
Reasumując - i jedno i drugie :)

ocenił(a) film na 9
CREATOR_filmweb

Też myślę, że jedno i drugie.

ocenił(a) film na 9

Zagubiony chłopak. Walczył, bo musiał i okazało się, że jest w tym bardzo dobry. Realia wojny bardzo zmieniają ludzi. Zapewne gdyby nie pobór do wojska (był zwykłym szeregowym) nie obudziłaby się w nim "ciemna strona mocy".

ocenił(a) film na 9
Cheshire_Cat

no dobra, przemyślałam sprawę i doszłam do wniosku, że bezwzględny nie był, jednak miał uczucia, wyrzuty sumienia- nie był szczęśliwy z zabijania ludzi, w przeciwieństwie do Aldo, więc bezwzględdnym bym go nie nazwała, też go lubiłam i wydawał się wrażliwy i sympatyczny, zgadzam się, że cały ten splendor uderzył mu do głowy i wtedy do głosu dochodziło to gorsze oblicze- narzucanie swojej woli, wybuch złości w scenie z operatornią. Ale ogólnie to lubię tę postać, u mnie budzi sympatię, w przeciwieństwie do Aldo czy Niedźwiedzia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones