PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676364}

Babadook

The Babadook
6,0 65 159
ocen
6,0 10 1 65159
7,1 31
ocen krytyków
Babadook
powrót do forum filmu Babadook

Bylem w kinie i wgniotl mnie w fotel. Swietna gra aktorow a szczegolnie malego odtworce SAMUELA i co wazne film ma niesamowity klimat ktorego ostatnimi czasy brakuje
wspolczesnym horrorom. W tym filmie praktycznie nie ma krwi nie lataja flaki i rece ale klimat i nastroj grozy rekompensuja wszystko. Kolejnym plusem tego swietnego horroru
sa naprawde dobre efekty dzwiekowe. KONIECZNIE ZOBACZCIE TEN FILM W KINIE BO TAM CZUC NAJBARDZIEJ JEGO KLIMAT I PAMIETAJCIE ZE TWORCA ZDJEC DO
TEGO FILMU JEST ZNANY Z 'SALI SAMOBOJCOW' POLAK!

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

Zgadzam się w stu procentach, w końcu jakiś reżyser horroru oparł grozę na wspaniałych, artystycznych projektach i genialnym sound-designie. A do tego sama warstwa dramatyczna filmu i napięcia między bohaterami są nakreślone tak realistycznie, że wzmagają niepokój pięciokrotnie.

ocenił(a) film na 9
KiTech

Fajnie ze ktos podziela moje zdanie i ma podobne odczucia co do tego swietnego i niedocenionego filmu na swiecie. A rezyserem tego filmu jest kobieta co cie pewnie zdziwi. Ciekawym rozwiazaniem tej kobiety byl fakt ze sama napisala scenariusz i wyrezyserowala ten film. Zawsze bede podzielal zdanie ze dobre filmy wychodza gdy rezyserowi nikt sie nie miesza i sam tworzy swoj scenariusz.

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

Wiem, oglądałem dwa wywiady z Kent, już nie mogę się doczekać kolejnego jej filmu : )

ocenił(a) film na 5
KiTech

Wiadomo już o czym będzie jej kolejny film? Również horror?

ocenił(a) film na 8
ziolo

Ja również jak najbardziej się zgadzam :) Film w ciekawy sposób pokazuje problem schizofrenii, czemu sprzyja tło i gra aktorska. Postać Babadooka staje się dla dziecka wytłumaczeniem tego, co działo się z jego matką. W tym przekonaniu utwierdził mnie tekst "Nie przepędzisz z siebie Babadooka", co dobitnie świadczy o tym, że można to interpretować jako "Nie przepędzisz z siebie choroby". Aczkolwiek momentami, kiedy Młody "walczył" z matką miałam wrażenie takiego Kevina samego w domu. Mimo wszystko myślę, że "Babadook" jest jak najbardziej wart obejrzenia, bo działa na psychikę w taki sposób, w jaki powinien działać dobry horror.

użytkownik usunięty
xMyLullaby

'Sinister", mimo iż dałem mu taką samą notę jak temu czemuś, przynajmniej trzymał od pierwszej do ostatniej minuty w napięciu...
"Obecność" , mimo iż tylko jedno oczko wyżej otrzymał to miał przyzwoite wykonanie...
Tu nawet nie ma dobrego scenariusza, ale fakt komedia z tego dzieła przednia jest...

ocenił(a) film na 5

Sinister zdecydowanie lepszy od Babadook. Obok Obecności chyba najlepszy horror ostatnich lat ( ale może o jakimś jeszcze zapomniałem ).

użytkownik usunięty
ziolo

ziolo mnie też na nic nie przychodzi na myśl, tylko fakt że rekomendacje 18-25 latków, czytaj dzieci, nie obrażając tych dojrzałych emocjonalnie i intelektualnie, czyli jakiegoś jednego procenta, fakt kolejny że tacy ludzie mogą zostać i są tu krytykami filmowymi, z obejrzanymi może 500-1000 filmami...

ocenił(a) film na 9
ziolo

Nie wiem czy horror, ale mówiła o przełomie lat 20 i 30 w Tasmanii, mrocznym klimacie i kobiecej roli głównej.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

Błagam, zbanujcie tego typa. Jeśli naprawdę jest to dorosły człowiek, to jest mi bardzo przykro.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
jabbah

Klasyczny troll ale przy pierwszym zderzeniu tez dalem sie nabrac, ze on tak na powaznie :D

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Powiedz mi czy warto na niego iść? Chodzi mi o samo uczucie strachu towarzyszące oglądaniu tego filmu.

ocenił(a) film na 8
Hasan89

To nie jest klasyczny horror, gdzie ktoś/coś wyskakuje z szafy. Tu raczej dominuje nastrój niepokoju. Jeżeli chcesz się przestraszyć, wybierz coś innego.

ocenił(a) film na 6
Azzurro

Ok dzięki. Gdyby to jeszcze było coś innego do wyboru :p

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

Zgadzam się z autorem postu :) Takiego klimatu brakowało mi w horrorach. Duszny, niewygodny, niedopowiedziany, pełen niepokoju. Aż trudno uwierzyć, że to reżyserski debiut. Po prostu się rozpłynęłam :) Nie wiem czy wiecie, ale ten film nie był wysokobudżetowy, a część środków pochodziła z finansowania społecznościowego. I bez wielkich środków można zrobić dzieło, jak się okazuje :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones