PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676364}

Babadook

The Babadook
6,0 65 159
ocen
6,0 10 1 65159
7,1 31
ocen krytyków
Babadook
powrót do forum filmu Babadook

Na przeciw hejterom i ludziom, którzy kompletnie nie zrozumieli babadooka wystawiając mu 2-je, proponuje akcje ratowania reputacji babadooka.

Niniejszym podniosłem swoja ocenę babadookowi z 8-ki na 10-ke

Ktoś jeszcze uważa, że ocena babadooka jest zaniżona? :)

ocenił(a) film na 8
daniello77

Ja :D

ocenił(a) film na 8
daniello77

5,9 to typowa ocena dla dobrego horroru na tym portalu, wg mnie Babadook powinien mieć co najmniej 7,0.

ocenił(a) film na 8
daniello77

bez znaczenia.
Niedzieli znawcy gatunku nie obejrzą bo za niska średnia, za to dalej będą cieszyć dupę na widok przeciętniaków, czy filmów wręcz słaby.
Ludzie, którzy naprawdę lubią gatunek i tak film obejrzą i odpowiednio ocenią, bo wiedzą, że średnia na filmwebie ma mało wspólnego z jakimkolwiek sensem czy logiką.

ocenił(a) film na 8
daniello77

Ja :)

daniello77

Ten trend nie dotyczy tylko horrorów - masa naprawdę dobrych i wartościowych filmów ma na tym zawszonym portalu po prostu żenująco niskie oceny.

ocenił(a) film na 8
1_2_filmweb

Bo oceny tak naprawdę nie dotyczą filmów, są jedynie miernikiem gustów publiczności, rozpasanej niemożliwą do strawienia ilością filmów, jakie oferuje im internet :) Nie ma sposobu na to, by obejrzeć kilkadziesiąt filmów w miesiącu (czasem pewnie i setkę, jak doliczy się do tego wysokobudżetowe seriale, nie odbiegające często poziomem od kinowych produkcji), przetrawić je w należyty sposób, a potem znaleźć jeszcze czas na jakieś głębsze analizy :)
Przez to oceny są jakie są :)
Zresztą to samo dzieje się w muzyce, literaturze, grach i tak dalej i tak dalej ;]

Pozdrawiam!

daniello77

dawno nie widziałem tak dobrze zrobionego horroru... coś na pograniczu hiszpańskiego "Sierocińca" (2007) i również australijskiego "Piątego wymiaru" (2009).
Większość amerykańskich horrorów, to przy tym nieudane pastisze filmów grozy ;-)

cubanon

"coś na pograniczu hiszpańskiego "Sierocińca" to jest horror? co najwyżej dobry dramat z elementami grozy

aniaopole7

bliżej mu wątkami (medium, duchy itp.) i sposobem budowania napięcia do horroru a nie dramatu z elementami grozy; dramat, to dramat.

ocenił(a) film na 8
daniello77

Bodaj na razie najbardziej niedoceniony horror przez widzów ostatnich lat. Może dlatego, że większość nastawiało się na typowy straszak w stylu Obecności, a tutaj okazuje się, że jest to głęboki film psychologiczny z domieszką horroru. Dawno nie widziałem tak szokującego, przerażającego i - co może się wydawać dziwne - prawdziwego obrazu. Cały czas się zastanawiam, czy nie dać 9, jednak pewne sceny trochę nie przypadły mi do gustu.

ocenił(a) film na 8
daniello77

Bardzo zaniżona, chociażby ze względu na fantastyczną rolę Essie Davis, a i sam film pięknie dawkuje napięcie, dzięki czemu w środku nocy obejrzałem go bez ziewnięcia, a dla mnie to wystarczający powód, by ocenić go min. na 7 :D
Tak czy owak, polecam i więcej pisać nie mogę, bo nietrudno o spojla ;]


Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
daniello77

Na IMDb film ma 7,2 a Rotten Tomatoes daje mu 96%.. Ocena Babadooka na filmwebie po prostu pokazuje, jakimi widzami jesteśmy...

ocenił(a) film na 8
kammel004

Nawet sam Metacritic dał temu filmowi 90/100 co jest chyba rekordem wśród horrorów.

ocenił(a) film na 8
Matekes15

Metacritic sam nic nikomu nie daje ;)

ocenił(a) film na 8
Mikez

Może i nie, jednak warto zwracać uwagę na oceny, bo przecież są to oceny krytyków i określają jakoś filmów.

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 10
martinjizz

słabiutko ;)

ocenił(a) film na 10
daniello77

Na haloween dzieciarnia masowo wybrala sie na noc z horrorem, dostali w prezencie babadooka, ale perel sie nie rzuca na wieprze :p i z nowu 2je sie posylaly, pomozmy babadookowi :) Nakarmmy go :]

ocenił(a) film na 9
daniello77

W tym roku w Multikinie dali Rogi, Babadooka, Egzorcystę i 13 grzechów. Z tego co się orientowałem po okrzykach widzów, to właśnie Babadook i Egzorcysta byli warci uwagi.

ocenił(a) film na 8
daniello77

Byłam na hmm nazwijmy to Nocą Horrorów. To była najlepsza pozycja z wszystkich owych tam puszczonych filmów. W podzięce, za odratowanie tego wypadu do kina daje 8/10. W sumie bardzo zasłużone.

ocenił(a) film na 9
daniello77

Popieram akcje!! ale daję 9 bo 10 jest dla filmów wybitnych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones