PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638081}
6,5 16 979
ocen
6,5 10 1 16979
5,3 9
ocen krytyków
Baczyński
powrót do forum filmu Baczyński

Momentami miałam wrażenie, że za chwilę przed kamerą zjawi się Bogusław Wołoszański i wyjaśni widzom co nieco z historii . :)
Film po części przypomina średniej klasy dokument, w połowie zaś zachwyca pięknymi scenami i tym specyficznym, lekko gorzkim klimatem poezji Baczyńskiego. Widać budżet zbyt wielki nie był, ale całość trzyma poziom. Warto!

ocenił(a) film na 3
checkolada

Widzę, że miałyśmy podobne odczucia, tylko inny werdykt końcowy. Muzyka i sceny - miodzio, tylko czemu nie zapłacono za scenariusz??
Ja rozumiem, że najlepsze pisze życie, ale one jednak wymagają jeszcze pewnego obrobienia...

LiannaMadej

Warto moim zdaniem gdyż przybliża stylistykę, aurę i postać Baczyńskiego. No i piękno scen i kadrów. Jednak zgadzam się w 100% że brak dialogów, scenariusza, w mocny sposób jest odczuwalny, a deklamacje wierszy chociaż były pomysłem dobrym to niestety w wykonaniu bardzo marnym nie pomogły.

ocenił(a) film na 3
checkolada

Problem z tym filmem jest taki, że to dobra formuła na telewizyjny dokument. Ale naprawdę, czy nie moglibyśmy mieć dobrego filmu INSPIROWANEGO prawdziwą historią, ale ze scenariuszem i dobrą grą aktorską? Przecież historia Baczyńskiego się do tego świetnie nadaje...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones