film

Bad Boys

1995
1h 58m
7,4 168 698
ocen
7,4 10 1 168698
6,5 11
ocen krytyków
Marcus i Mike, policjanci z wydziału antynarkotykowego, mają trzy dni na odzyskanie skradzionej z depozytu heroiny wartej 100 mln dolarów. więcej mniej
Bad Boys zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Policjanci wydziału antynarkotykowego w Miami, Marcus Burnett (Martin Lawrence) i Mike Lowrey (Will Smith), przechwytują heroinę o wartości 100 mln dolarów. Już następnego dnia narkotyki zostają skradzione z posterunku. Na jej odzyskanie Burnett i Lowrey mają zaledwie trzy dni, inaczej ich komisariat zostanie zamknięty. Walcząc z czasem,Policjanci wydziału antynarkotykowego w Miami, Marcus Burnett (Martin Lawrence) i Mike Lowrey (Will Smith), przechwytują heroinę o wartości 100 mln dolarów. Już następnego dnia narkotyki zostają skradzione z posterunku. Na jej odzyskanie Burnett i Lowrey mają zaledwie trzy dni, inaczej ich komisariat zostanie zamknięty. Walcząc z czasem, śledzą mistrza złodziei, tajemniczego Foucheta (Tchéky Karyo). Przestępcę może zidentyfikować jedyny, w dodatku dość kłopotliwy i gadatliwy świadek: piękna, ponętna Julie Mott (Téa Leoni).

boxoffice
$141 407 024 na świecie
$65 807 024 w USA
$75 600 000 poza USA
budżet
$19 000 000
na podstawie
George Gallo (materiały do scenariusza, historia)
studio
Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films
tytuł oryg.
Bad Boys
inne tytuły
Pierwotnie rola Mike'a Lowreya była przeznaczona dla Arsenio Halla. Michael Bay obsadził jednak Willa Smitha, po tym gdy zobaczył go w jednym z odcinków serialu "Bajer z Bel-Air".
W scenie, w której Mike ratuje Marcusa przed uderzeniem taksówki, samochód ma niebieski zderzak, a w innych ujęciach już go nie ma.
W pierwszej scenie, w której główni bohaterowie jadą autem, wyraźnie widać odbicie ekipy filmowej na drzwiach pojazdu.
''Bad Boys'' to zrealizowana z dużym rozmachem produkcja z 1995 roku, w reżyserii Michaela Bay'a. W rolach głównych: Will Smith i Martin Lawrence.  więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Słabo...

ocenił(a) film na 3

Obejrzałem jedynkę skuszony trzecią częścią, która mi się podobała, no i żałuję. Przegadany, hałaśliwy, humor na siłę, bohaterowie denerwujący, niby są efekty i coś się dzieje, ale akcja nie wciąga, nie wywołuje emocji. Początek obiecujący, ale im dalej tym gorzej. Pewnie się narażę wielu wielbicielom tej serii, ale mi...

więcej

Podziękowania

ocenił(a) film na 9

Chciałbym podziękować osobie, która przygotowała tłumaczenie dla edycji Blue-ray. Najchętniej podziękowałbym kijem do baseballa, żeby tak spartaczyć tłumaczenie to naprawdę trzeba być zdolnym. Mogę to tylko porównać do jednej emisji Pulp Fiction w TVP1. Wytrzymałem wtedy 10 minut.

DOBRE! :>

ocenił(a) film na 8

Wczoraj obejrzałam ten film po kilku latach i stwierdzam, że jest on zaje.....:p
Uwielbiam Martina Lawrence'a i Willa Smitha - świetnie się uzupełniali w tym filmie ;)
Fabuła nie była taka zła, świetne poczucie humoru.
A co do 2 części to owszem była lepsza co nie oznacza, że ta jest zła --->polecam tym, którzy...

więcej

10/10

ocenił(a) film na 9

Za świetny klimat i reżyserię oraz za najlepszy duet i scenę ze Skittles'ami.

8/10

ocenił(a) film na 8

Bardzo dobry, przyjemny film sensacyjny z dawką humoru. Bardzo podobała mi się muzyka w całym filmie, dialogi też były dobre no i oczywiście akcja której nie brakowało. Piękna Téa Leoni - nie mogłem się na nią napatrzeć w tym filmie. 8/10.