PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193460}
6,3 63 114
ocen
6,3 10 1 63114
6,1 8
ocen krytyków
Beowulf
powrót do forum filmu Beowulf

Dla mnie ekstra film. Uwielbiam takie rycerskie klimaty pełne patosu i honoru. Wiele osób narzeka na przekłamania w treści i animację.
Jeśli chodzi o treść to w zasadzie jest bardzo podobna z tym całym poematem, poza kwestią "ojcostwa" (kto widział ten wie o co chodzi) - w oryginale nie było o tym w ogóle mowy. No i to że Beowulf był królem u siebie w obecnej Szwecji, a nie w po Hrotgharze.
Po za tym wszystko bardzo podobnie, a muszę powiedzieć że wersja 2007 wydaje mi się nawet lepsza bo ma w sobie więcej tragizmu i nadaje postacią większą głębie charakterów.
Jak ktoś jest ciekawy wersji bliższej oryginałowi to polecam animację 27min z 1998. Z tego co wiem można obejrzeć na YT.

A druga sprawa to animacja - fakt, że wszyscy wyglądają jak postacie woskowe i poruszają się dość sztucznie - ale wiecie co - mi się taka animacja po prostu podoba i tyle - są gusta i guściki. Ekspress polarny i Opowieść wigilijna też były w tym klimacie. Teraz jakaś nowa też powstaje - chyba Tintin czy coś. Jak dla mnie bomba

użytkownik usunięty
narrandil

Ja też lubię ten film. A drobne odejścia od oryginalnego poematu mu zdecydowanie służą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones