PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544183}

Bez litości

I Spit on Your Grave
6,6 51 158
ocen
6,6 10 1 51158
5,6 5
ocen krytyków
Bez litości
powrót do forum filmu Bez litości

7/10

ocenił(a) film na 7

Naprawdę dobry film w gatunku. Wiadomo, przewidywalny ale jak dla mnie dobrze zrobiony i
przyjemnie się ogląda (jeżeli da się to tak określić przy takiej fabule). Wcześniej oglądałam
podobne takie jak Srpski film i parę innych, wiec sceny brane za drastyczne już nie mają na mnie
takiego wpływu jak mogły mieć kiedyś. Mimo wszystko polecam, kawałek mocnego kina.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
czachaala7

Nie tylko dobry film gatunku, jeden z lepszych gatunku obok "Eden Lake" ostatnimi czasy. Bardzo dobrze zrealizowany - muzyka, praca kamery, aktorstwo, światło - długo by dalej wymieniać - po prostu widać jakość wykonania.
Przewidywalny? Prawie każdy horror gdzie występują mężczyźni i jedna kobieta kończy się tak samo, takie są prawa gatunku.
Największy minus filmu to wtórność. Każdy kto oglądał kilka produkcji o podobnej tematyce szybko znajdzie podobieństwa. "Ostatni dom po lewej", "Kruk", "Piła", "Klątwa", "Piątek 13 go" itd.
Największy plus to środkowa część filmu od momentu ucieczki do pierwszych zabójstw. Klimat niepewności, zawieszenie, oczekiwanie - piękny ukłon w stronę horrorów z lat 70 w nowym świeżym wydaniu.
Jak chodzi o "sceny" nie jest najgorzej. Jest brutalnie, ale nie perwersyjnie, tylko oglądanie wyrywania ząbków mnie zabolało. "Sceny" są na tyle odrealnione, że nie powinny mocno zryć beretu. W tej kwesti są znacznie mocniejsze filmy choćby wspomniany "Ostatni dom po lewej" w oryginalnej wersji, brutalność + maksymalny realizm = przerażający efekt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones