PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544183}

Bez litości

I Spit on Your Grave
6,6 51 158
ocen
6,6 10 1 51158
5,6 5
ocen krytyków
Bez litości
powrót do forum filmu Bez litości

Chore gówno.

ocenił(a) film na 1

Brak mi słów. Oglądając takie filmy zastanawiam się czy nie powinno się wprowadzić cenzury.
Czegoś takiego nie powinno się dopuszczać do dystrybucji. Po prostu.

Poza niepotrzebnym epatowaniem przemocą film jest słaby po wieloma względami. Z dupy
scenariusz - zero logiki, nic się kupy nie trzyma, zero wyjąśnienia, jak przeżyła i jak sobie
poradziła.

Jedyny plus, że czekałam, aż dziewczyna poobcina im ch*uje, bo to pierwsza rzecz, którą
powinno się zrobić w takiej sytuacji, noi w końcu się doczekałam.

Mega chujnia, nie film.

ocenił(a) film na 8
partha

Ty i te twoje argumenty z dupy wzięte. Po co logika w filmie skoro taki debil jak ty nic nie pojmuje. Powinieneś się cieszyć a nie stękać jak laska, która przeżywa poród.

ocenił(a) film na 1
ocenił(a) film na 6
partha

Nigdy nie zrozumiem, TYCH ograniczonych ludzi, ktorzy przed seansem nie sa w stanie wejsc chociazby na filmweba i sprawdzic gatunek danej produkcji badz przeczytac <chociaz> jedno zdanie opisujace film.

Masz kur*a jak wol napisane: ''Młoda pisarka wyjeżdża na weekend do domku w lesie, gdzie zostaje brutalnie zgwałcona. Kobieta postanawia dokonać krwawej zemsty.''

''Poza niepotrzebnym epatowaniem przemocą film jest słaby po wieloma względami. Z dupy
scenariusz - zero logiki, nic się kupy nie trzyma, zero wyjąśnienia, jak przeżyła i jak sobie
poradziła.''

Podaj jakies konkrety. Uczniowie klas podstawowych byliby w stanie wymyslic lepsze argumenty.
''Niepotrzebne epatowanie przemoca''? Czlowieku, to jest produkcja, ktora zostala stworzona tylko po to, aby zaszokowac widza.

ocenił(a) film na 7
Mathias_13cool

Widać mamy mało dojrzałego widza, który spodziewał się tęczy i jednorożców ratujących biedne dziewczę. Ach, wspaniale <3

ocenił(a) film na 3
Kimara

Na tym filmwebie to albo sami psychologowie albo krytycy filmowi. Nie powiem,kilka rzeczy mi się w tym filmie podobało,kilka mi się bardzo nie podobało ale nie za bardzo rozumiem tego powszechnego oburzenia przy jakiejkolwiek krytyce. Nie widzę w tym filmie nic ale to nic z arcydzieła (nie chodzi mi tylko o tematykę czy poszczególne sceny ale też o samą grę aktorską) ale nie czuję przez to potrzeby oceniania innych widzów. Sceny ą brutalne, kontrowersyjne,więc niektórzy mają prawo czuć się oburzeni i o to chyba w tym filmie chodzi,żeby budzić emocje. Nazywanie tych,którym film się nie podoba "niedojrzałymi i dziecinnymi" jest po prostu trochę śmieszne. Widz jest bardziej lub mniej wrażliwy,dlatego odbió jest inny. Może lepiej w końcu skupić się na własnej opinii a nie na krytycy tych,którzy się z Wami nie zgadzają? TO TAKIE PROSTE! 8D

ocenił(a) film na 4
Mathias_13cool

Poza szokowaniem widza film powinien miec jakąś treśc jeszcze a nie skupiac się na samej wiwisekcji gwałtu i mordów. Mało kina a dużo instruktarzu jak robic komuś krzywdę. Zwyczajnie zachwiana równowaga. Obejrzysz kilka takich filmów i zobojętniejesz, szoku już nie przezyjesz . Bedą powstawały jeszcze bardziej szokujące filmy bez treści tak jak ten. Droga donikąd. Sam opis filmu nie zdradza poziomu naturalizmu scen więc ten argument jest słaby , tak jak opis filmu nie zdradza tego że film jest kompletnie wyprany z treści a skupia się jedynie na sadyzmie.

ocenił(a) film na 6
armarange

Tresc jak na tego typu produkcje jest (przynajmniej jak dla mnie) wystarczajaca. Uwazam, ze lepiej, gdy film jest ''uczciwa rzeznia'', niz gowniana produkcja udajaca cos wiekszego (patrz. ''Martyrs. Skazani na strach''). Poza tym nie kazdy film jest w stanie wywolac emocje, temu w moim przypadku sie udalo.

ocenił(a) film na 4
Mathias_13cool

Każdy ma swoją wrażliwośc. :-) "Uczciwa rzeźnia" cóż...dla mnie to żadna sztuka nakręcic rzeźnie przy dzisiejszych możliwościach efektów itd. Mama większe wymagania dlatego wolę np Ostatni dom po lewej z 2009 roku. Ten film który komentujemy jest zwyczajnie nakręcony po najmniejszej linii oporu, sprzedawane jest ludziom coś szokującego i bazuje się na ich prymitywnych instynktach: chęc zobaczenia krwi, seksu , przemocy i ODWETU.

ocenił(a) film na 8
Mathias_13cool

Też mnie to zawsze nurtowało, delikatnie mówiąc. Miliardy filmów jest na świecie, więc po co oglądać coś, co z gatunku i/lub opisu Nam z góry nie pasuje? Chyba tylko po to, żeby później wejść na filmweb podając żadne argumenty "zjebać" film i poczuć się dzięki temu lepiej...Trochę przerażająca jest mentalność niektórych ludzi...Potem są te wszystkie "wiarygodne" oceny filmów (mówię ogólnie, nie odnośnie stricte tego filmu).

ocenił(a) film na 4
uwieziona

Opis nie zdradza sposobu realizacji filmu. Mnie zainteresował opis więc obejrzałem a nie po to by potem wchodzic na filmweb i go jak pięknie napisałaś "zj...ac". To dośc karkołomna teoria. O tym JAKI jest rzeczywiście film dowiaduję się dopiero po seansie . Dośc logiczne prawda ? :-) ps. nie chcą mi puścic komentarza ze słowem jakiego uzyłaś w cudzysłowiu - Tobie puścili ...ciekawe haha :-P

ocenił(a) film na 4
uwieziona

Co do ocen filmów to one prawie nigdy nie są wiarygodne i takimi byc nie mogą obiektywnie bo nawet jeśli wejdziesz na stronę np Ojca chrzestnego i zobaczysz ocenę powyżej 7/10 to i tak ma prawo ten film się Tobie nie podobac i wtedy stwierdzisz że kilka tysięcy osób wprowadziło Cię w błąd ? Nie. Przynajmniej rozsądna osoba tak nie pomyśli. Natomiast moje odczucia subiektywne często oscylują w granicach irytacji czy nawet złości jak widzę ocenę 6/10 dla filmu który po obejrzeniu można nazwac prawdziwym gniotem , tandetą czy kiczem - po prostu oceny tutaj są pewną zabawą jednak a nie czymś na prawdę rzetelnym i w miarę obiektywnym - tak sądzę. Zauważ że co innego dla kogoś znaczy 10/10 a co innego dla Ciebie - wielu ludzi "wali" non stop dychami albo odwrotnie daje w kółko 1/10 bo mają akurat takie skrajne podejście do ocen. Ja na przykład jestem bliżej "środka" - rzadko daję oceny skrajnie złe albo skrajnie dobre. Żeby film miał u mnie b. wysoką notę czy bardzo złą musi na prawdę mocno na to zasłużyc. Stąd na ponad 300 filmów tylko 3 oceniłem na 3/10 a tylko 4 oceniłem na 10/10

ocenił(a) film na 4
armarange

"tylko 3 oceniłem na 1/10" powinno byc

ocenił(a) film na 10
partha

"Chore gówno" "Z dupy scenariusz" "Mega chujnia"
Brak mi słów. Czytając takie opinie zastanawiam się czy nie powinno się wprowadzić cenzury.A oto moja opinia na temat tego arcydzieła:

Od pierwszej do ostatniej minuty film jest mistrzowski.Przez pierwsze 20 minut jest znakomite
budowanie napięcia aż do momentu spotkania głównej bohaterki ze zbirami.Gwałt i zemsta
równie smakowite,można się rozkoszować,dobra gra aktorska,najlepiej zagrali Chad
Lindberg,który super zagrał upośledzonego Matthew,Andrew Howard,który po mistrzowsku zagrał
rolę bogobojnego szeryfa(he he) i Sarah Butler.Do tego wszystkiego można dodać jeszcze piękne
okoliczności przyrody:las,jezioro co też tworzy niesamowity klimat.Czego chcieć więcej ? To
arcydzieło dowodzi tego,że tak naprawdę najważniejszy jest pomysł na film,scenariusz a nie
wielki budżet i "holiłódzkie gwiazdy".

ocenił(a) film na 4
Znawca kina

Az nie do wiary ze ktoś z Nich nie dostal Oscara.

ocenił(a) film na 10
patryk0146

Oscary są przyznawane filmom komercyjnym na które wyłożono ogromne pieniądze.Zbiera się jakieś śmieszne towarzystwo wzajemnej adoracji i sobie te nagrody przyznają,śmiechu warte.Ja,jako fan kina to czymś takim jak Oscary nie zawracam sobie w ogóle głowy.

ocenił(a) film na 4
partha

Idąc tropem takich filmów zabrniemy w ślepą uliczkę. Bo to co dziś super brutalne, obejrzane po raz 100 przestanie szokowac. Trzeba bedzie więc nakręcic kolejny jeszcze bardziej chory film.

Film fabularnie pusty. Dałem 4/10 ogólnie za realizację i średnie aktorstwo ale chyba dałem za dużo.

ocenił(a) film na 8
armarange

Z pierwszym zdaniem się nie sposób choć trochę nie zgodzić, ciekawa uwaga.

ocenił(a) film na 4
uwieziona

trochę spoilerów

Najzwyczajniej w świecie ja ten film postrzegam jako bazowanie na najniższych instynktach widowni i ludzi w ogóle.
Oto mamy bardzo brutalny gwałt, ukazany naturalistycznie i realistycznie ze szczegółami a potem coś na co czeka zapewne większosc widowni - krwawą wendettę dającą upust instynktom odwetu , zemsty bo o sprawiedliwej karze wg mnie mowy tu nie ma. Zakłamane jest też przesłanie na końcu filmu- bohaterka siedzi zadowolona z dokonanej rzezi tak jakby dało jej to ulgę. Na tyle na ile poznałem ten nasz chory świat i na tyle na ile jakieś strzępki psychologii walają mi się po głowie :-P - to uważam iż taka sytuacja nie miałaby prawa zaistniec - bohaterka czułaby się tak samo brudna jak jej oprawcy, de facto zniżyła się do ich poziomu a nawet przekroczyła ten poziom stając się jeszcze gorszym oprawcą, a na końcu czułaby totalną pustkę i obrzydzenie do samej siebie. Skrzywdzili ją gwałciciele a na końcu ona skrzywdziła siebie robiąc to co zrobiła. Niestety film skupia się na epatowaniu przemocą , warstwa fabularna jest szczątkowa i to jeden z głównych zarzutów - po prostu twórcy poszli na łatwiznę wiedząc że goły cycek, przemoc i krew sprzedają się najlepiej. Porównując naturalistyczne, realistyczne filmy np film Smarzowskiego Pod mocnym aniołem obfituje w skrajne sceny ale też oferuje nam coś więcej na temat alkoholizmu, jaką psychologię tej choroby itd. Tutaj zamiast zaciekawic nas tym co dzieje się z oprawcami kiedy siada im psychika bo wiedzą że ofiara żyje bardzo szybko twórcy przechodzą do konkretów - zero finezji.
To mój punkt widzenia jako uzasadnienie mojej oceny którą zawyżyłem chyba co najmniej o 1 gwiazdkę. Chętnie poznam Twoje argumenty na ocenę 9/10. pozdrawiam

armarange

Może jestem nieczułą suką, ale gdyby jakieś bydlę mnie zgwałciło to zrobiłabym to samo co bohaterka filmu i nie, zdecydowanie i z całą pewnością nie czułabym się tym zbrukana ani skrzywdzona, byłabym dumna że bestia, która mnie skrzywdziła nie tknie już nigdy innej bezbronnej dziewczyny. Gwałt to najgorsze co można zrobić kobiecie bo niszczy nie tylko jej ciało ale i psychikę, poczucie wartości i bezpieczeństwa, zgwałcona kobieta już zawsze będzie zgwałconą kobietą, jeśli wiesz co mam na myśli.

ocenił(a) film na 4
Czerwona_azalia

Nie możesz mieć pewności jakbyś się zachowała. to wróżenie z fusów bo sytuacja jest skrajna a nie jest to kwestia pytania co byś zrobiła gdyby ktoś zaproponował Ci seks na pierwszej randce. Nie byłas w takiej sytuacji więc możesz tylko gdybać

partha

zgodze sie z tobą po co nagrali takie ostre sceny nie moglam na to ptrzec potem balam sie na ulice wyjsc. ;/ to straszne i obrzydliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones