PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32616}

Bezsenność

Insomnia
7,2 85 991
ocen
7,2 10 1 85991
6,8 20
ocen krytyków
Bezsenność
powrót do forum filmu Bezsenność

8/10

ocenił(a) film na 8

Powiem tak, chciałem dać 7,5/10 ale Filmweb jeszcze nie wpadł na oceny cząstkowe (może i lepiej, już widzę zastępy dzieci neo dające takim filmom jak 'Ojciec Chrzestny' 0,5 bo długie albo 'milczeniu owiec' 0,5 bo to horror a nie ma 4milionów litrów krwi i 16urwanych rąk na minutę) a skoro nie mogę dać oceny z połówkę daję 8. Ale to ze względu na moją wielką sympatię dla Ala

ocenił(a) film na 8
Ten_Iwan

Jak dla mnie skalla ocen powinna byc co 0,1 tak zeby kazdy mogl ocenic film na tyle ile chce bo czasami 8 to za duzo a 7 to za malo ;)

Kunio_2

Dobry, ale również liczyłam na coś lepszego.

ocenił(a) film na 8
Kunio_2

Da sie dzieciom neo oceny typu 0,1 do reki to dopiero sie tu zrobi kocioł!

Ten_Iwan

Gra Pacino podciąga film do góry. Ogólnie fabuła niby w porządku, ale jednak dość przewidywalna. 7/10.

ocenił(a) film na 2
xero_z_kota

zasnąłem na tym w kinie....tytuł bezsenność był w tym momencie antonimem

DarkBartek

no faktycznie cały film toczy się bardzo powoli, ale mnie ta historia wciągnęła no i Pacino jak zawsze radzi sobie świetnie. 8/10

ocenił(a) film na 5
Ten_Iwan

Co do ocen, to mam wrażenie, że 'filmwebowicze' operują głównie ocenami 6, 7, 8, 9, 10. Oceny 1-5 są używane zdecydowanie za rzadko (nie uwzględniam tu antyfanów danego filmu, którzy czasem zakładają multikonta, sypiąc 1-nkami, tylko po to by znienawidzony obraz spadł w rankingu). W tym systemie oceniania 6 otrzymują już filmy, które się zupełnie się nie spodobały. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest ułożenie swojej skali ocen w taki sposób, by używać najwięcej 4, 5, 6. Oceny wyższe są wtedy ocenami dla naprawdę dobrych filmów, a niższe - dla naprawdę słabszych. Tym sposobem mamy 7, 8, 9, 10 dla filmów z wysokiej półki (a nie 9, 10 ewentualnie 8, jak wcześniej), 4, 5, 6 (a nie 7-8) dla przeciętnych, oraz 1 - 3 dla najsłabszych (a nie 6). System ten rozwiązuje, więc, przynajmniej częściowo, problem oceniania. Ponadto, gdyby wszyscy oceniali w ten sposób, średnia 7.0 naprawdę oznaczałaby (zgodnie z 'filmwebowym' opisem), że dany film, w opinii ogółu, jest dobry, a nie tak jak teraz - co najwyżej przeciętny.

ocenił(a) film na 8
GstV

Prawda, ze sam uzywam ocen 1-5 dosc rzadko, ale to dlatego, ze po prostu staram sie dennych filmow nie ogladac. Szkoda zycia na chłam. I uwierz, ze u mnie ocena 7 oznacza mimo to film dobry, jak to nazwales - z górnej półki. pozdro

GstV

Zgadzam sie z tobą co do tego, sam zacząłem podobnie używac skali. Zauważyłem ze ludzie ocenę 6 już uważali za słaba. Nie trudno się dziwic, że niektóre filmy są nawet bardzo słabe, a mają średnia powyżej 7,0. Ja daje 6 filmom dobrym aczkolwiek, które nie zrobiły na mnie wystarczającego wrażenia, tak jak właśnie w przypadku insomni.:) 5 daje filmom które nie wniosły nic ciekawego ale też trudno było się do nich doczepic, a oceny niższe daje filmom które rzeczywiście były moim zdaniem słabe. No ale oczywiście staram się unikac teraz takich filmów no bo to strata czasu:)

ocenił(a) film na 9
Ten_Iwan

będą oceny 0,0 to za chwile będziemy chcieli 0,00. apetyt rośnie w miarę jedzenia

ocenił(a) film na 7
Ten_Iwan

powinny być jeszcze połówki

eadamiec1

Jeśli chcecie ocen 7,5/10 to niech Filmweb wprowadzi skalę 1-100 i dawajcie 75, na to samo wyjdzie, proste? A serio, oczywiście, że 10-stopniowa skala wystarczy, dla mnie już 7/10 również jest niezłym filmem, a 9/10 dałem tu tylko raz. Trzeba się tylko troszkę zastanowić. 10/10 nigdy bym nie dał, bo to by oznaczało, że jest według mego gustu absolutnie perfekcyjny, a to niemożliwe, bo zawsze będą jakieś, choćby drobne braki. Temu dałbym 5/10, bo widziałem lepsze filmy z Pacino, ale generalnie mógł być. Plusem są na pewno obrazki z Alaski.

ocenił(a) film na 9
Ten_Iwan

Cool story bro nie dało rady po prostu napisać ocenę i koniec? mało kogo interesuje twoja opinia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones