PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32616}

Bezsenność

Insomnia
7,2 86 102
oceny
7,2 10 1 86102
6,8 21
ocen krytyków
Bezsenność

Do miasteczka na Alasce przyjeżdża gliniarz Dormer wraz z partnerem Hapem. Mężczyźni mają odnaleźć sprawcę brutalnego zabójstwa 17-letniej dziewczyny. Miejscowy klimat źle wpływa na Willa, polarne lato fatalnie potęguje na jego bezsenność. Wkrótce funkcjonariusze wpadają na trop zabójcy. O zbrodnię podejrzany jest pisarz Walter Finch, który przyjaźnił się z denatką. Podczas pościgu za przestępcą dochodzi do tragicznego zdarzenia. Will zabija Hapa w gęstej mgle, jednak świadkiem wydarzenia staje się ścigany morderca...

opis użytkownika

Cierpiący na bezsenność agent Will Dormer (Al Pacino) przybywa wraz ze swoim partnerem do małego miasteczka na Alasce, aby rozwikłać zagadkę śmierci młodej dziewczyny. Wszystkie poszlaki prowadzą do pisarza Waltera Fincha (Robin Williams). Podczas pościgu za Finchem, w gęstej mgle dochodzi do tragedii - Dormer zabija swojego partnera, świadkiem tego zdarzenia jest Finch, który wciąga agenta w zawikłaną sieć intryg.

Tychol
opis użytkownika

Alaska. Do miasteczka Nightumute przyjeżdża policjant Will Dormer (Al Pacino) wraz z partnerem Hapem (Martin Donovan). Mężczyźni mają odnaleźć sprawcę zabójstwa siedemnastoletniej dziewczyny. Niestety, Will nie czuje się zbyt dobrze. Trwający na okrągło dzień polarny wywołuje u niego bezsenność. Po pewnym czasie funkcjonariusze wpadają na trop mordercy. Podejrzewają o zbrodnię pisarza Waltera Fincha (Robin Williams), który przyjaźnił się z ofiarą. W czasie pościgu za przestępcą dochodzi do tragicznego wypadku - w gęstej mgle Will zabija Hapa. Świadkiem wydarzenia jest ścigany zabójca.

tyna0123
opis użytkownika

Will Dormer - znany i znakomity policjant z wydziału wewnętrznego wyjeżdża wraz ze swoim partnerem Hapem Eckhartem do małego miasteczka na Alasce. Tam musi rozwiązać sprawę morderstwa młodej dziewczyny. Sprawa wydaje się zwykła i codzienna, lecz tylko z pozoru. Akcja się rozwija, kiedy ginie partner Dormera. O oba zabójstwa podejrzany jest Walter Finch - pisarz, który był bliskim znajomym dziewczyny, ale czy na pewno to tylko on jest winny?

anjien
opis użytkownika

Nightmute - małe, spokojne i senne miasteczko we wschodniej Alasce. Spokój trwa tutaj jednak tylko do czasu - do momentu kiedy policja znajduje zmasakrowane zwłoki młodej dziewczyny. Will Dormer (Al Pacino) i Hap Eckhart (Martin Donovan), policjanci z L.A, przylatują na miejsce, aby wspomóc miejscowych stróżów prawa w ujęciu zabójcy. Dormer ponadto musi zmierzyć się jeszcze z innym wrogiem - swoja dawną przeszłością, ktora może postawić pod znakiem zapytania jego dalszą karierę w Policji..

MilesQuaritch
opis użytkownika

Podczas lata polarnego, gdy słońce w ogóle nie zachodzi, przybywa do miasteczka Nightmute na Alasce detektyw Will Dormer, doświadczony policjant z wydziału dochodzeniowego w Los Angeles. Towarzyszy mu detektyw Hap Eckhart. Wytrawny gliniarz i jego młodszy partner mają prowadzić śledztwo w sprawie zabójstwa 17-letniej dziewczyny, z którym nie może sobie poradzić miejscowa policja. Dormer jest idolem dla początkującej policjantki Ellie Burr, która uczyła się o nim w Akademii Policyjnej.
Podczas pościgu za domniemanym przestępcą, w gęstej mgle, dochodzi do tragedii. Will zabija Hapa. Starannie usuwa wszelkie dowody swojej winy, ale nieoczekiwanie nawiązuje z nim kontakt zabójca, który zna prawdę o wypadku. Dormer zostaje uniewinniony z zarzutu zabójstwa partnera, jednak wyrzuty sumienia popychają go do podjęcia ryzykownej psychologicznej gry z podejrzanym. Utkana przez Waltera Fincha misterna sieć intryg i manipulacji coraz ciaśniej oplata Willa Dormera, który nie może przystosować się do lata polarnego na podbiegunowej Alasce i cierpi na bezsenność. Z każdym dniem coraz bardziej traci poczucie rzeczywistości.

Kathleen
opis użytkownika

Doświadczony detektyw Will Dormer (Al Pacino) podczas wieloletniej pracy w policji widział wszystko, co wiąże się z ciemną stroną ludzkiej natury - przemoc, morderstwa, korupcję. Jednak dalej z zaangażowaniem poświęca się każdej kolejnej sprawie. Razem ze swoim partnerem Hape'm jadą na Alaskę, aby tam szukać zabójcy nastoletniej dziewczyny. Głównym podejrzanym jest żyjący na odludziu autor powieści kryminalnych Walter Finch (Robin Williams). Podczas nieudanej zasadzki dochodzi do tragedii - Will przypadkowo zabija Hape'a. Dręczony wyrzutami sumienia oraz nasilająca się bezsennością, Walter staje się ofiarą intryg demonicznego pisarza i z każdym dniem coraz bardziej traci poczucie rzeczywistości.

opis dystrybutora dvd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones