PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32616}

Bezsenność

Insomnia
7,2 85 985
ocen
7,2 10 1 85985
6,7 19
ocen krytyków
Bezsenność
powrót do forum filmu Bezsenność

być może dlatego, że nie pisał do niego scenariusza, jak do innych swoich filmów, i że tak
naprawdę jest to remake norweskiej produkcji z 1997 o tym samym tytule w którym to za Al Pacino
robi Stellan Skarsgård.
Bezsenność w dorobku Nolana jest tym samym co Róża w dorobku Smarzowskiego, zwyczajnie
"odstaje" od reszty, co potwierdza tezę, że dobry scenariusz to 90% sukcesu.
Nad Bezsennością męczyło się aż trzech scenarzystów, Erik Skjoldbjærg (reżyser Bezsenności
norweskiej) Nikolaj Frobenius Hillary Seitz,(scenarzyści Bezsenności norweskiej) co, moim
zdaniem wyszło tylko na dobre temu filmowi.

ocenił(a) film na 7
aabraq

Najlepszy film Nolana według Ciebie i tylko 7? moim zdaniem to jego najgorszy film.

ocenił(a) film na 7
Edmond__Dantes

Cieszę się, że wyraziłeś swoje zdanie niczym go nie podpierając.

ocenił(a) film na 7
aabraq

Uwielbiam wszystkie filmy Nolana i każdy uważam za świetny oprócz: Batman-początek i właśnie Bezsenności. Po prostu nie podobał mi się ten film, według mnie był nudny i tyle. To jak oceniasz inne filmy Nolana skoro ten tak stosunkowo nisko oceniłeś?

ocenił(a) film na 7
Edmond__Dantes

Nie lubię filmów Nolana, nie ten przedział wiekowy, dlatego zaskoczył mnie Bezsennością, myślę, że wyjaśniłem dlaczego.
Scenariusz Bezsenności zainteresował nie tylko Al Pacino, ale również Robina Williamsa, a panowie ci należą do tych aktorów, którzy przebierają w propozycjach jak w ulęgałkach.

ocenił(a) film na 7
aabraq

Właśnie dla mnie jedynym dużym plusem tego filmu jest obada. Widziałeś memento Nolana?

ocenił(a) film na 7
Edmond__Dantes

Widziałem, wymęczył mnie, strasznie przekombinowany. Obejrzałem dla Guya Pearce,a, zagrał świetnie i stąd moje 7 dla tego filmu.

ocenił(a) film na 7
aabraq

No fakt, że nie jest to "lekki" film, cóż kwestia gustu. Co do Guy' a Pearce' to "memento" było 2 filmem jaki z nim widziałem, pierwszym był "Hrabia Monte Christo" i na podstawie tych dwóch filmów mogę powiedzieć, że to bardzo dobry aktor., trochę mnie zaskoczył na plus w tym memento.

ocenił(a) film na 7
Edmond__Dantes

Guy pazur pokazał w filmie Zdrajca, jak dla mnie, to najlepsza jego kreacja. http://www.filmweb.pl/film/Zdrajca-2008-453795. Ale, jak zauważyłeś, to rzecz gustu. A o gustach.... ;)

ocenił(a) film na 7
aabraq

Wybacz zmianę tematu ale widzę, że lubisz thrillery . Ja uwielbiam takie filmy, możesz podać najlepsze według Ciebie?

ocenił(a) film na 7
Edmond__Dantes

Nie jest tak, że lubię thrillery, od kilku lat gustuję w kinie niszowym, surrealistycznym, ale wracając do thrillerów to z tego gatunku polecam m.in: Podejrzani, Uśpieni, Dziewczynę z tatuażem, i jeszcze do tego gatunku zaliczyłbym Trzynaste piętro.

ocenił(a) film na 7
aabraq

Ok dzięki z tych filmów widziałem tylko "podejrzanych" ale nie mam dobrego zdania o tym filmie, ale to temat na dłuuugo dyskusję. Według mnie gra Kevina Spacey jest fenomenalna w tym filmie ale reszta... cóż... http://www.filmweb.pl/person/Kevin+Spacey-105/discussion/Czemu+to+w%C5%82a%C5%9B nie+on+zagra%C5%82+rol%C4%99-2098302 zapraszam tutaj jeśli masz ochotę na dyskusję o tym filmie, tam się szerzej wypowiedziałem. Pozostałe filmy postaram się obejrzeć, dzięki.

ocenił(a) film na 7
aabraq

Najsłabszy film Nolana (nie licząc debiutanckiego Śledząc), być może dlatego ze nie pisał do nie go do scenariusza, gdyż mamy do czynienia do bólu konwencjonalnym, średnio intrygującym kryminałem policyjnym jakich wiele. A to że Pacino wystąpił tu działa jedynie na niekorzyść, gdyż doskonale wiadomo jak w ostatnich latach nie potrafi dobierać ról

ocenił(a) film na 7
ApolloCreed_

Z Batmanów i Mrocznych Rycerzy to ja już dawno wyrosłem. Co do Prestiżu to dziwnym trafem miał swoją premierę w kilka miesięcy po Iluzjoniście z Edwardem Nortonem w roli głównej. Incepcja tylko dla wielbicieli gatunku (akurat, ten gatunek lubię) . Ja lubię senną narrację rodem z Miasteczka Twin Peaks, a Bezsenność idealnie w taką narrację się wpisało.

ocenił(a) film na 7
aabraq

''Co do Prestiżu to dziwnym trafem miał swoją premierę w kilka miesięcy po Iluzjoniście z Edwardem Nortonem w roli głównej''
Zartujesz sobie prawda? Mimo iz wielbie Nortona musze przyznac, ze ''Prestiz'' jest filmem w kazdym calu lepszym. Poza tym, chyba nie myslisz, ze te filmy maja ze soba cos wspolnego oprocz tego, ze glownymi bohaterami sa iluzjonisci/magicy. Zdajesz sobie sprawe, ze zdjecia do ''Prestizu'' zaczely sie przed premiera ''Iluzjonisty''?

''Z Batmanów i Mrocznych Rycerzy to ja już dawno wyrosłem''
Mozna wyrosnac z jakiegokolwiek gatunku filmowego? Z dobrych filmow sie nie wyrasta.
A nolanowskie Batmany to zdecydowanie jedne z lepszych komiksowych ekranizacji.

''Incepcja tylko dla wielbicieli gatunku''
Incepcja nie tylko dla wielbicieli gatunku...

ocenił(a) film na 6
aabraq

Moim zdaniem bzdura, podstawa to dobry scenariusz, 90% uważam wręcz przeciwnie że wszystko zależy od reżysera i to jak przedstawi swoją wizję.

ocenił(a) film na 7
angelus_5

Bardzo interesująca opinia. Myślę, że trenerzy naszych kopaczy piłki nożnej wezmą ją sobie do serca. Przecież dobry trener z piłkarzy klasy B zrobi mistrzów świata :)

ocenił(a) film na 6
aabraq

Nie znam się na piłce i nie przepadam, wracając do filmów najlepszy przykład to filmy o superbohaterach, Batman miał trzech reżyserów i trzy zupełnie inne serie, mimo że na podstawie tego samego komiksu, muzyka aktorzy, klimat, tło i co z tego że dobry masz scenariusz a sposób pokazania beznadziejny. Szybcy i wściekli, jedynka świetny film sensacyjny, inny reżyser i prawa fizyki nie istnieją, nie inaczej z transporterem. W ogóle zawsze Director na pierwszym miejscu jest, rzadko kogo w zapowiedziach obchodzą scenarzyści. Nawet teraz Batmany Nolana, Człowiek ze Stali przy współpracy reżysera Mrocznego Rycerza, kumasz ??

ocenił(a) film na 7
angelus_5

Ciekawe dlaczego wytwórnie filmowe biją się o prawa do realizacji, kiedy na rynku pojawia się świetna powieść? :)
A teraz, wszystkie tytuły, które wymieniłeś kierowane są jednak/raczej do nastoletniego widza podniecającego się 'strzelankami" z pudłem pop cornu na kolanach.
Film jako sztuka ma swoje korzenie w teatrze, znawcy twierdzą, że nawet w tym antycznym, greckim.
Sprawdź sobie u wujka googla, co to takiego...
Może "zakumasz"

ocenił(a) film na 6
aabraq

Dziękuje że mnie uświadomiłeś, ja zawsze patrzę tylko na reżysera zacznę zwracać uwagę też i na scenariusz ale i tak uważam że 50/50 chociaż ciężko powiedzieć. (Nie raz miałem takie wrażenie że jakby komuś opowiedzieć film to wydaje się kiepski a dobrze się ogląda :P) Google googolami ale jak mnie coś interesuję to lubię przeczytać konkretną książkę na dany temat, niema czasu zawsze, tzn czas jest ale organizacja słaba i uleganie pożeraczom czasu :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones