PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32616}

Bezsenność

Insomnia
7,2 85 991
ocen
7,2 10 1 85991
6,8 20
ocen krytyków
Bezsenność
powrót do forum filmu Bezsenność

Spodziewałem się czegoś zdecydowanie lepszego. Film ten w trakcie oglądania był bardzo nużący. Nie jest zły ale też nie porywa.

nanobug

Zgadzam się w pełni z opinią, dałam tę samą ocenę. Przerost formy nad treścią. Miało być chyba mrocznie-psychologicznie-ekscytująco, a wyszło mrocznie-Al Pacino-nużąco. Przy takiej obsadzie 4/10.

ocenił(a) film na 7
Barbasiss

Ja bym powiedział odwrotnie - przerost treści nad formą. Mamy tu całkiem zgrabną, mało przedidywalną fabułę i dobrą obsadę. Mimo to film wydaje się przeciętyny, niczym produkcja klasy B.

ocenił(a) film na 9
Shape

Mamy świetną rolę Ala Pacino.
Naprawdę dobrze spisującą się Hillary Swank.
Przekonującego Robina Williamsa.
Wreszcie nieprzewidywalne twisty fabularne oraz uroczo "senny" klimat który udzielał się i Al'owi I widzom.

Oglądać tylko będąc lekko nie wyspanym ;)

9/10, choć obiektywnie byłoby 7 max 8.

ocenił(a) film na 9
jantar20123

Ps I nie jest to klasa B. Klasa B to np. Predator albo Trylogia X-Men.
Powinno być raczej coś pomiędzy, bo drugim "Milczeniem Owiec" ten film raczej nie jest ;)

ocenił(a) film na 7
jantar20123

Chłopaki wy nie macie chyba zielonego pojęcia co to znaczy kino klasy B

:/

ocenił(a) film na 9
sepultura_fan

Bezsenność na pewno nie jest klasą B.

ocenił(a) film na 7
jantar20123

Nie napisałem, że jest kinem klasy B, tylko że takowe przypomina. :P Ok, bezsenność to film ok, ale na tle takich produkcji jak Adwokat Diabła wypada blado.

ocenił(a) film na 5
Barbasiss

W pełni się zgadzam.
Ale ja dałem 5/10

użytkownik usunięty
nanobug

Pierwszy raz zobaczyłem "Bezsenność" tak 3 lata temu. I to była miłość od pierwszego wejrzenia:). Film jest kapitalny i widziałem go naprawdę wiele razy. Nolan potrafi stworzyć niesamowite kino. Gra aktorska jest na bardzo wysokim poziomie. Pacino- genialny jak zawsze. Hillary Swank- miałem nie najlepsze zdanie o tej aktorce ale po "Million Dollar Baby" polubiłem jej grę. No i pomysł zrobienia z aktora stworzonego do ról komediowych (Wiilliamsa) psychopaty Waltera Fincha jest strzałem w dziesiątkę. Klimat jaki tworzą muzyka i zdjęcia- niepokojący, wręcz psychodeliczny sprawia, że nie da się tego filmu wyrzucić z pamięci. Dla jednych może to być nużący seans, a dla innych niezapomniane przeżycie. Ja należę do tej drugiej grupy.

ocenił(a) film na 4
nanobug

ZGADZAM SIĘ.

Za długo się rokręca, nie wciąga aż tak bardzo, troszkę anemiczny kryminał jakich wiele.

Równie dobrze mógłby to być jeden z odcinków jakiegoś serialu kryminalnego.

Al Pacino przewidujący, nie przekonywujący itd.

Przyznam, że 2 razy przysnąłem i nie wiem jak to się skończyło...
Historia raczej nuży niż porywa.

Ode mnie też 4/10.

użytkownik usunięty
_MAX_

A co Pacino tam przewidywał?

ocenił(a) film na 4

Heh, dobre ;)

Maiłem na myśli, że postać wymyślona przez scenarzystów dla tego aktora szału nie robi, nie zaskakuje, jest nijaka i widz widzi Al Pacino a nie odtwarzanego przez niego bohatera.
Will Dormer jest postacią przewidywalną i mało oryginalną.

ocenił(a) film na 7
_MAX_

ja pierdole :/ jaka debata.
odrobinkę bez sensu.

ocenił(a) film na 4
sepultura_fan

No to z "łopaty".

Film był strasznie podprzeciętny.

Lepiej? :)

ocenił(a) film na 7
_MAX_

Max Bravo :)

Pewnie że lepiej.

Jesteś gość.

Pozdrówka. :)

ps. Takie filmy tylko z łopaty :D He He

ocenił(a) film na 7
sepultura_fan

Nie to że film mi sie nie podobał. Jest naprawdę fajny jak dla mnie :)

ocenił(a) film na 10
sepultura_fan

Sailor_Ripley powiedział wszystko;) Ja tylko dodam że najlepszą rolę w tym filmie zagrał Williams! Aż mi ciarki przechodziły. Nieźle się maskował aż do końcowej potyczki;) A ci co go tak nisko oceniają to widocznie cierpią na bezsenność i patrzeli na film z przymrużeniem oka;)
Arcydzieło! Świetne odwzorowanie powieści mistrza grozy S.Kinga! ! !
10/10

jimbek1717

Czy ja wiem, czy wart "arcydzieła"...
Jak dla mnie trochę nierówny, nazbyt przewidywalny, choć sprawnie zrealizowany - świetne przedstawienie bezsenności, dobry pomysł, ale coś się rozłazi, nie trzyma - tak! - nie trzyma w napięciu-> delikatnie łapie i puszcza, łapie i puszcza.
Może właśnie o to chodziło - Will podchodził do tej sprawy przekonany, że nie da się zaskoczyć jednak coś nie idzie jak trzeba. Kontroluje sytuacje, traci kontrolę, odzyskuje i znów traci... Takie subtelne ukazanie aktywności umysłu cierpiącego na bezsenność człowieka?
Nawet jeśli, to nie porywa mnie.
7 wydaje się za mało, 8 za dużo.

ocenił(a) film na 7
kermit_15

Moim zdaniem najsłabszy film Nolana, po prostu kolejny film kryminalny. Spodziewałem się czegoś więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones