PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32616}

Bezsenność

Insomnia
7,2 86 040
ocen
7,2 10 1 86040
6,8 20
ocen krytyków
Bezsenność
powrót do forum filmu Bezsenność

Najgorszy jest chyba kompletny brak klimatu. Brakuje czegos przez co widz zaczyna nienaiwidzic mordercy lub solidaryzowac sie z glownym bohaterem (lub tez na odwrót), przez co wczuwa sie w klimat miasteczna na Alasce. Klimat przez cały czas jest max bezpłciowy.

Początkowe zawiązenia akcji - mega dno - pozniej jest juz troche lepiej (jak wkracza Willimas) ale to dalej nie TO.

Hillary Swank kompletnie nie pasowala do policjantki dzialajacej przy boku Pacino - bardzo slaba rola.

Jest to kolejny film Christophera Nolana na ktorym sie sawiodelm. Poprzednie jego produkcjie jakie widzialem (Dark Knight i Momento) byly rowniez ponizej oczekiwan.

Jedyną naprawde przekonującą rolą była rola Al Pciono, ktory przez caly film byl mega zmęczony. Czy wyniklo to z jego kunsztu aktorskiego czy tez moze wiek robi swoje i widzac ponad 60-letniego Pacino w filmie sensacyjnym zaczynamy patrzec na niego ze swego rodzaju troską (ah jak ten dziadek przekoczyl przez ten płot?)

Ode mnie 4/10

ocenił(a) film na 7
realdarkdefender

Nie mogę zgodzić się z powyższą opinią, jak dla mnie film miał bardzo dobry klimat, poczucie niepewności jakie otaczało głównego bohatera zagubienie w czasie i jego dylematy moralne tworzyły razem wspaniałą atmosferę melancholii. Co prawda rola Swank rzeczywiście bardzo słaba, ale i tak była ona jedynie tłem dla wspaniałej kreacji Pacino. Williams według mnie zagrał dobrze choć dziwnie się go oglądało jako czarny charakter. Ogólnie bardzo dobry film jeden z lepszych Nolana.

ocenił(a) film na 5
Animus_86

Zgadzam się z powyższą opinią. Rola Swank słaba, Williams dziwny jako morderca, a Pacino świetny. To jego zmęczenie aż udziela się widzowi, co odczułem na sobie... ;) Klimacik był, ale nie powiem, że mnie całkiem pochłonął. Świetnie ukazana jest strona moralna czynów bohaterów. Nie wiem czemu, ale jednak wyżej niż 6 dać nie mogę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones