PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=573935}

Biegnij, chłopcze, biegnij

Lauf, Junge, lauf
7,0 24 586
ocen
7,0 10 1 24586
3,5 2
oceny krytyków
Biegnij, chłopcze, biegnij
powrót do forum filmu Biegnij, chłopcze, biegnij

4/10

ocenił(a) film na 4

Biegnij chłopcze biegnij to raczej kino familijne przygodowe a nie typowe kino wojenne jakie znamy
Oczywiście to może być wada pewnie dla większości .Ale dla rodzin z dziećmi którzy są pokazać jak
to było w tamtych czasach nie pokazując przemocy . To film jest w sam raz .Dla dorosłego widza to
raczej kino na które można popatrzyć po trudnym dniu Historia dziecka który chce przetrwać wojnę
daje szanse na film pełen emocji dramatu .A biegnij chłopcze jest właśnie takim filmem jak w tytule
film biegnie aż do mety mało po sobie zostawiając .4/10

użytkownik usunięty
kinoman1985

Taaak, typowe "kino familijne przygodowe" (II wojna światowa to musiała być przygoda..). Widok zmiażdżonej czy też amputowanej ręki wprost idealny do oglądania całą rodziną przy niedzielnym obiedzie (aż się człowiek głodny robi..). A że tv polska puściła ten obraz w porze obiadowej to inna para kaloszy...
Film powstał na podstawie wspomnień Żyda, który przetrwał piekło wojny, i jako taki przedstawia obraz widziany z perspektywy małego chłopca. Dla mnie bardzo dobra rzecz, posiadająca co prawda mankamenty (np. obraz armii czerwonej, choć i to można wytłumaczyć dziecięcą wizją świata), ale dobrze odzwierciedlająca wojenne piekło. Wiele osób 'jedzie' po "Biegnij, chłopcze, biegnij" za jego rzekomo antypolski wydźwięk. Ja tego nie uświadczyłem. Wyraźnie pokazane są różne jednostki - te kolaborujące z okupantem, jak i te z nim walczące lub mu się przeciwstawiające - co jest zgodne z rzeczywistością historyczną.
Do powyższej oceny dorzucam jeszcze 4 gwiazdki i wychodzi 8/10. Nie jestem absolutnie obiektywny w ocenie tego film, tak samo jak założyciel tematu. Niemniej czytając tekst, że "...film biegnie aż do mety mało po sobie zostawiając.", chce mi się wyć...

ocenił(a) film na 5

Zgadzam się z tobą,co do tego,że ujdzie to za kino ,,familijne",bo faktycznie tak nie jest!Co do tego,że film jest antypolski...Nie zgadzam się z tym,myślę,że filmy antypolskie to takie,które przedstawiają sytuacje,zdarzenie niezgodne z faktami.Ten film przedstawia i dobre,i złe oblicze polaków podczas II wojny,tak jak inne tego typu ,,uświadamia" obywatelom jak na prawdę wyglądała polska w tamtym okresie...Ludzie byli i dobrzy i źli,nie ma co koloryzować.
Co do samego filmu i fabuły,film nie przemówił do mnie tak jak inne o tym samym temacie,dałam ocenę 5/10 ,bo myślę,że są lepsze.Oczywiście ,,zostawił" coś po sobie,jak każdy przedstawiający cierpienie ludzi...

użytkownik usunięty
Z_na_poddaszu

Spoko, każdy ma prawo do takiej a nie innej oceny. Tylko, że jak czytam niektóre z wypowiedzi ludzi to mi ręce opadają...Rozumiem, że nie każdemu ten film (czy w podobnych klimacie "Chłopiec w pasiastej piżamie") musi się podobać. Ale użycie takich a nie innych argumentów powoduje, iż człowiek się zastanawia nad dojrzałością osoby wypowiadającej się...

ocenił(a) film na 5

Racja ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones