PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=573935}

Biegnij, chłopcze, biegnij

Lauf, Junge, lauf
7,0 24 577
ocen
7,0 10 1 24577
Biegnij, chłopcze, biegnij
powrót do forum filmu Biegnij, chłopcze, biegnij

Z historii nauczono mnie że Polacy uratowali dziesiątki tysięcy żydów i nawet Polacy ratowali żydów z
narażeniem własnego życia bo jak wiadomo za ukrywanie żyda była śmierć. Polacy utworzyli
specjalną organizację która miała na celu ratowanie żydów. Tak było.

nudecroft

co trzeci post czytam "ale te postacie jednostkowe to prawdopodobnie jacyś recydywiści a nie zwykli Polacy"
to ile tych złych polaków było?

aququ

Powiem ci taką ciekawostkę, otóż moja dawna pani od Historii mówiła że Hitler był Żydem a tereny należące do Palestyny nie należą się Żydom tylko Arabom. Co jeszcze mówiła? Otóż państwo Izrael powstało nielegalnie bez zgody Arabów na ziemiach arabskich. Ogólnie to była fajna babka od Historii myślę że można jej wierzyć na słowo.

nudecroft

Ja też myślę, że była fajna. Z kolei mój nauczyciel od historii mówił, że ziemie zachodnie nie należą się Polsce, bo to były ziemie rdzennie etniczne niemiecko, a Polska je nielegalnie administruje. I że wypędziliśmy Niemców z ich własnych domów za nic (nawet nam nie pożyczali na procent). Bo to byli normalni ludzie, którzy tam mieszkali, a nie ci hitlerowcy co mordowali, bo to był motłoch, kryminaliści i kibice Herthy Berlin. I powinnismy zwrócić im zagrabioną ziemię i wrócić na te swoje poleskie bagna. On też był fajny.

aququ

Musisz wiedzieć iż to Niemcy zawsze gnębili Polaków a nie my ich. Zawsze oni (Niemcy) byli wrogami naszymi bo to oni zawsze mieli coś do nas a nie my do nich. Mam nadzieję że rozumiemy się.

nudecroft

No nie wiem. Niemcy mieli misję cywilizacyjną na wschodzie. Zauważ, że odzyskali we wczesnym średniowieczu dla cywilizacji tereny między Łabą a Odrą, a póżniej Śląsk i Pomorze zachodnie. Myśmy tylko przeszkadzali, więc to raczej my mieliśmy cos do nich. Pomyśl, jak cywilizacyjnie by wyglądały dziś ziemie nad Wisłą gdyby powiódł się generalny plan wschodni. My (razem z Rosjanami) na długie wieki wstrzymaliśmy rozwój cywilizacyjny Europy Wschodniej.

aququ

No niby tak, dodam od siebie że Niemcy teraz mają najlepszą technologię na świecie a poza tym to Niemcy trzymają całą kasę unijną co mnie trochę dziwi bo nie zasługują na to gdyż, to Niemcy przyczynili się do tylu zniszczeń oraz śmierci podczas II Wojny Światowej a tu taki niesamowity rozwój cywilizacyjny i technologiczny.

nudecroft

To śmy sobie pożartowali...

aququ

No nie wiem, chyba tylko ty żartowałeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones