PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=477454}

Billu

7,3 2 002
oceny
7,3 10 1 2002
Billu
powrót do forum filmu Billu

Naprawdę filmy bollywoodzkie na ogól są pozbawione realizmu, a tutaj absolutny szok. Scenarzysta i reżyser doskonale przeskanowali model zachowania ludzkiego i psychikę... Pokazali jak ludzie zmieniają się pod wpływem obecności gwiazdy, w której widzą szanse na lepsze jutro dla siebie. Każdy z mieszkańców wsi marzy że spotkanie z Khanem odmieni ich życie. Zachowują się jak banda bezmózgowców, są w stanie zgodzić się na największe upodlenie byle by móc w jakikolwiek sposób zbliżyć się do gwiazdy, tym samym podnieść swój status społeczny. Poza tym, świetna postawa Billu, któremu szacunek do własnego siebie nie pozwala na tego typu zachowanie, mimo presji społeczeństwa i rodziny.
Gra aktorska na wysokim poziomie. Postać Billa - rewelacyjna. Shahrukh Khan też dobrze, ale przede wszystkim zagrał swoją rolę z dystansem i pokorą, dzięki czemu stał się elementem filmu, a nie główną gwiazdą, która odbiera widzowi możliwość dojrzenia innych partii obrazu (chodzi o to SRK zawsze zabiera film dla siebie, po wyjściu z kina wszyscy pamiętają tylko jego i jego klatę, a mało kto zastanawia się nad istotą filmu).
Naprawdę dobry film, można powiedzieć że nawet psychologiczny, a partie taneczne rozbrajają :) polecam

użytkownik usunięty
Dziesiec__nieszczesc

Prawda... pozbawione realizmu- to wyrażenie mogą użyć tylko i wyłącznie Hindusi, bo to oni mają tak w życiu przechlapane, że być takim jak bohaterowie filmu jest dla nich nie możliwe... z Europejczykami jest inaczej, takie filmy jak "Gdyby jura nie było", "Nigdy nie mów żegnaj" są dla nas bliskie, tylko trzeba problematykę zrozumieć, a nie wyłączać, bo w 20 minucie tańczą(Przykro mi element kulturowy).

SRK raz w życiu pokazał klatę i mu się będzie to do końca życia wypominało. SRK w wywiadzie powiedział "Było by mi przykro, że ludzie kiedyś zapamiętają np. tylko moje dołeczki". Więc oświadczam ci Shah Rukh! Nie zapamiętają twoich dołeczków nie martw się! Za to zapamiętają twoją klatę!!!

a ja tego nie pamiętam, póki co nie oglądałem tego fillmu z nim :D
cenie go za grę, bo na tle reszty nie źle sobie radzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones