PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 179 550
ocen
7,5 10 1 179550
7,6 49
ocen krytyków
Blade Runner 2049
powrót do forum filmu Blade Runner 2049

Jestem niemalże świeżo po seansie. Wczoraj gdy wróciłam z kina jeszcze sporo myśli kotłowało mi się w głowie. Jedną z nich jest wspomniane już pozytywne zaskoczenie. Pierwsza część to klasyk z rzeszą fanów, który jednak ( mimo iż oceniłam go dość dobrze i nadal uważam za przyzwoitą pozycję filmową ) nieszczególnie do mnie trafił. Zaraz odezwą się głosy wołające o pomstę do nieba ale był dla mnie jakby nieco flegmatyczy, dlatego też, mimo że gdzieś z tyłu głowy chciałam obejrzeć tą nowość, miałam do niej średnie oczekiwania. I w sumie może tak jest najlepiej, bo film naprawdę przekroczył moje oczekiwania. Pierwsza oczywistość to muzyka która idealnie dopieszcza i podkreśla kolejną rzecz tj. ciężki, 'głęboko osadzony' klimat. Współgrają ze sobą znakomicie snując tę historię, której realność jeżeli chodzi o przedstawienie/ wizualizację przed oczami widza jest naprawdę przekonująca i budząca ochotę by zobaczyć więcej. Zrujnowane, opuszczone 'krajobrazy' skąpane w pomarańczy to moja ulubiona sceneria tego filmu. I jeszcze pewna gorzkość z którą zostawia nas zakończenie - jak dla mnie nie oczywistość emocji widza.
Na koniec końców mojej przydługiej opinii pochwalę jeszcze Ryana, który mimo ( wiadomo ) bardzo dobrej roli w "Pamiętniku", budził moje swego rodzaju obawy, spisał się naprawdę ponadprzeciętnie. Dobrze oddał rozterki swojej postaci, jej strach, niepokój, rozczarowanie. Chyba powinnam bardziej w niego wierzyć.
Reasumując myślę że nie ma co biadolić przed obejrzeniem filmu, że będzie katastrofą, bo naprawdę ten 'diabeł' nie okazał się tak zły, na jakiego go malowano.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones