Bliżej

Closer

2004 1 godz. 44 min.
7,3 93 435
ocen
7,3 10 93435
34 143
chce zobaczyć
6,9 13
ocen krytyków
{"rate":6.923077,"count":13}
{"type":"film","id":107590,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Closer-2004-107590/tv","text":"W TV"}]}

Film jest adaptacją sztuki Patricka Marbera. Opowiada o dwóch parach: dermatologu Larrym (Clive Owen) i fotograf Annie (Julia Roberts) oraz pisarzu Danie (Jude Law) i striptizerce Alice (Natalie Portman). Gdy Anna robi zdjecie Danowi rozpoczyna się ich romans, a Larry stopniowo ulega fascynacji Alice.

Sati
opis użytkownika

Pewnego dnia Dan (Jude Law) spotyka młodą i intrygującą dziewczynę, która właśnie przyjechała z Nowego Jorku - Alice (w tej roli świetna Natalie Portman). Ich spotkanie jest przypadkowe - na jego oczach dziewczynę potrąca samochód. Oczarowany nią Dan zabiera ją do szpitala i tak zaczyna się ich znajomość. Alice zatrudnia się jako kelnerka, ale w Nowym Jorku pracowała jako... striptizerka w nocnym klubie. Po jakimś czasie Dan i Alice postanawiają razem zamieszkać.
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że Dan ma ambicję zostać pisarzem. Udało mu się nawet napisać powieść pt.: "Akwarium", której tematem jest miłość. Uzdolniona fotograf Anna (Julia Roberts) ma za zadanie zrobić mu kilka zdjęć na okładkę jego książki. Oboje połączy wzajemna fascynacja, czego Alice jest zupełnie świadoma.
Nieco później Dan rozmawia na czacie z Larrym (w tej roli rewelacyjny Clive Owen), bogatym dermatologiem. Dan przedstawia mu się jako Anna i umawia się z nim na spotkanie w oceanarium. Traf sprawia, że Larry rzeczywiście spotyka się tam z... Anną. Od tej pory stają się parą.
To wszystko jest dopiero początkiem komplikacji...

Simbelmyne
opis użytkownika

"Bliżej" to splot losów czterech osób striptizerki Alice (Natalie Portman), dziennikarza Dana (Jude Law), fotografa Anny (Julia Roberts) i lekarza Larry'ego (Clive Owen) połączonych ze sobą przez przypadek. Relacje między nimi są skrajne - od miłości do nienawiści. Każde z nich - świadomie bądź nie - wpływa na życie reszty. Wszyscy poszukują miłości, lecz nie potrafią jej zaakceptować. Ich rzeczywistość pełna jest kłamstw, a pierwsze skrzypce gra pożądanie. Film, pełen niespodziewanych zwrotów akcji, jest obrazem współczesnych związków, które, jeśli przyjrzeć im się z bliska, pełne są cynizmu, absurdu i... smutku.

Nasta
opis użytkownika

Mike Nichols w filmie 'Bliżej' ukazuje losy czwórki bohaterów - dwóch par, które uchodzą za szczęśliwe. W rzeczywistości ich pozorna 'bliskość' powoduje, że oddalają się od siebie. Przewrotność losu sprawia, że niemal w tym samym czasie każdy z czwórki bohaterów - Dan (Jude Law), Alice (Natalie Portman), Anna (Julia Roberts) i Larry (Clive Owen) rozpoczyna poszukiwania szczęścia poza swoim związkiem, co w konsekwencji prowadzi do wymiany partnerów. Powoduje to liczne komplikacje, wpływające na życie - nie tylko ich własne, lecz także, z którymi są związani. Kłamstwa, zdrady, odejścia i powroty, namiętność i pożądanie. Brak jednak w tym wszystkim miłości. Czy to rzeczywiście obraz współczesnych związków ?

filmozerca
opis użytkownika

Anna (Julia Roberts) jest wziętym fotografikiem tuż po rozwodzie. Wie, czego chce - po spotkaniu i krótkim flircie z Danem (Jude Law) wiąże się z Larrym (Clive Owen), ale utrzymuje potajemny romans z tym pierwszym. Dan ma aspiracje, żeby zostać pisarzem. Jednak na życie zarabia pisząc nekrologi. Kiedy spotyka Alice (Natalie Portman), dodaje mu ona nowych sił i staje się jego muzą. Dzięki niej myśli, że znalazł kobietę, którą kocha - Annę.
Alice, kiedy po raz pierwszy przybywa do Londynu, jest naprawdę samotna. Pracuje w eleganckim night clubie tańcząc na rurze. Jest uczciwa i bezpośrednia w swoich uczuciach i żeby pomóc sobie samej, wymyśla w wyobraźni swój własny świat. Larry, przystojny, pewny siebie dermatolog, doświadcza zawodu miłosnego i postanawia nigdy więcej nie pozwolić sobie na takie zranienie. Chroniąc siebie i swoją wrażliwość, rani jednak innych.
Tych czworo ludzi zakochuje się i odkochuje, pokazując jak brutalnym i twardym można być w uczuciach, których potrzebujemy, i którymi chcemy obdarzać innych.

Kathleen
opis użytkownika

Los styka ze sobą w Londynie czworo nieznajomych: autora nekrologów Dana (Jude Law), wziętą fotografkę Annę (Julia Roberts), byłą striptizerkę Alice (Natalie Portman) oraz zamożnego dermatologa Larry’ego (Clive Owen). Dan romansuje z Alice, potem porzuca ją dla Anny, która z kolei zdradza Larry’ego, by po jakimś czasie znów do niego powrócić. Każde z nich szuka miłości, ale za każdym razem gubi się w gąszczu kłamstw, zdrad i emocjonalnych nieporozumień.

platforma vod