PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1219}

Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Close Encounters of the Third Kind
7,2 30 153
oceny
7,2 10 1 30153
7,3 23
oceny krytyków
Bliskie spotkania trzeciego stopnia
powrót do forum filmu Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Recenzje poniżej pokazują, że nie takie kino nie jest dla wszystkich. Osobiście śmieszą mnie ludzie, którzy w wypożyczalniach DVD biorą z półki "filmy dla twardych facetów" ze świetną akcją no i zrozumiałe. Cóż, jesteśmy różni i mamy różne potrzeby. Tyle na wstępie.

Film znakomity. Kamień milowy w kinie. A że trudny, tym lepiej. Element fantastyczny nie jest tu aż tak ważny, jak pokazana przez reżysera atmosfera poszukiwania i oczekiwania na Obcych. Zakończenie romantyczne, bo [UWAGA! SPOILER!] okazuje się, że ludzie, którzy zaginęli na przestrzeni kilku dekad w Trójkącie Bermudzkim, przetrwali wśród kosmitów wyjęci spod prawa ziemskiego czasu i wracają z własną teraźniejszością na karku. Świetnie widać to po pilotach Avengerów, które zniknęły w grudniu 1945 roku wraz załogami.

ocenił(a) film na 4

A ja jestem rozczarowany. Należę do tej grupy, która ogląda film ponownie "po latach" i żałuję. Jedynym plusem tego filmu są dla mnie efekty specjalne, które robią większe wrażenie niż niektóre współczesne, komputerowe fajerwerki. Reszta rozmywa się w niedopowiedzeniach - dla jednych to zaleta, bo można sobie wiele dopowiedzieć - dla innych słabość scenariusza. Mnie osobiście drażniły poszczególne elementy, tak, że trudno mi docenić całość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones