PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714087}
6,3 60 519
ocen
6,3 10 1 60519
7,2 31
ocen krytyków
Body Ciało
powrót do forum filmu Body/Ciało

Nie wiem, co jest gorsze. Czy poziom tego pośmiewiska czy poziom widowni wychwalającej pod niebiosa tą produkcję.

Zacznijmy od początku. Trzymamy w kinie ulotkę zachęcającą nas do odwiedzenia kina. Czy przekaże ona nam coś na temat filmu, na który się wybieramy? Może zachęci nas uchylając troszkę kurtynę? NIE. Oczywiście, bo co mieli by napisać w opisie. "Mieszanina totalnie losowych wątków, połączona w obrzydliwie nudny, pretensjonalny i przesadzony niemal na każdym kroku miszmasz"? Ulotka zaś informuje nas, o tym jaka to świetna jest pani reżyser i jakże ambitne produkcje ma na swoim koncie. Ale ciiiiichooo o filmie, bo jeszcze ludzie coś będą przeczuwać... Prorocze wydają się zacytowane słowa recenzji GW "chwyta za gardło". Oj tak, rzeczywiście, czasami zbiera się na wymioty.

Super, mimo wszystko człowiek nie uczy się na popełnionych wcześniej własnych błędach i podejmuje rękawicę. Rękawica kosztuje 26,90. Zapamiętam tą kwotę na długo. Głos płynący z głośników po serii reklam, który będzie mnie straszył każdej nocy dziękuje "za obejrzenie tego filmu w kinie, z legalnego źródła". Świetnie. Skoro przed seansem dziękują za jego obejrzenie, to być może domyślają się, że po seansie nie zdążą tego zrobić, bo nikt nie zostanie na sali?

Film się zaczyna. Człowiek wiesza się na drzewie. Truposza odcinają, spada kilka metrów, ale za chwilę ten wstaje i się oddala.

Już wiem, że jest źle. A było tylko gorzej. Pesymizm jaki bije z obrazu mógłby obdzielić kilku samobójców. Wszystko jest tutaj brzydkie, stare, obrzydliwe, szare. Samotna kobieta musi oczywiście ubierać się niczym najgorsza dewotka a facet zbliżający się do emerytury oczywiście musi pić na umór i bardziej przypominać bezdomnego niż zasłużonego policjanta. Oczywiście musiał się pojawić temat aborcji, ale jest on wprowadzony w tak oczywisty i żenujący sposób, że poważniejsze zastanowienie się na ten temat nie ma tutaj sensu. Dziewczyny chore na anoreksję za to za każdym razem na zajęciach ubrane są w najgorsze, powyciągane i oczywiście za duże ciuchy. Podkrążone oczy bohaterek są niczym w porównaniu do zmęczonych oczu widza. Oczywiście zajęcia na które uczęszczają prowadzone są w całkowicie białej sali. Dobrze przynajmniej, że przed wejściem do środka pozwolili im zdjąć kaftany...

Nie pomaga bezustanne skakanie pomiędzy wątkami. Nie pomaga brak jakiegokolwiek napięcia, wszechobecna nuda, brak jakiegokolwiek sensu powiązań głównych bohaterów. Głupota bijąca z ekranu rozśmiesza bardziej niż umyślne "zabawne" scenki a największym blaskiem podczas oglądania tej szmiry biją znajdujące się w kinie świecące znaki wyjść ewakuacyjnych, kusząc przez cały seans.

Oczywiście sceneria w filmach pani Szumowskiej musi się kojarzyć z brudem, syfem, biedą i ogólnym upadkiem, tak więc i tutaj nie zabraknie nam warszawskiej nędzy, tak prawdziwej, jak śnieg w lecie. Odrealnieni bohaterowie filmu zmagają się... i tutaj właśnie jest problem, bo nikt tego nie wie. Teoretycznie chodzi o odbudowanie więzi ojca i córki, ale oprócz ostatniego momentu filmu, wszystkie ich próby wydają się sztuczne i stworzone na siłę.

Pani spirytystka to coś przepięknego. Postać całkowicie sztuczna i nawet jej smutna życiowa opowieść związana ze śmiercią syna wydaje się być tak nijaka, że bardziej przejmować się można rozdeptanym mrówkom podczas spaceru po parku.

I proszę was, fani tego "arcydzieła", wytłumaczcie mi, co miała wnieść scena tej starej kobieciny machającej piersiami we wszystkie strony i wyginająca się jak plastik w ognisku?

Scenariusz to słowo, jakiego twórcy prawdopodobnie nie znają zaś na festiwalu w Berlinie film zapewne oceniało grono niewidomych widzów.

Poszliśmy na film wierząc, że po sukcesie Idy, może kolejna rodzima produkcja będzie w stanie coś wnieść w świat filmu. Coś pokazać, czymś urzec i rzeczywiście zainteresować. Wniosła. Resztki psich odchodów na podeszwach butów.

Porażka. Co 10 minut sprawdzaliśmy, która wybiła godzina a pytanie "Idziemy" towarzyszyło nam do samego końca. I tutaj najsmutniejsze, większość osób naprawdę wyglądała na zadowoloną. Swoją drogą, GŁUPIO się człowiek czuje, kiedy wyda 26,90 NA BILET NA POLSKI FILM i jeszcze ma narzekać, że jest źle. W końcu, z natury musi być szaleńcem.

Brawo dla twórców, film jest tak zły, że oprócz zmarnowania blisko 2 godzin w kinie, właśnie zmarnowałem kolejnych kilkanaście minut, dla dobra ludzkości.

ocenił(a) film na 6
ZielonyZielak

Dawno nie czytałem tak chybionej "recenzji". Parafrazując, zmarnowałem chwilę by dla dobra ludzkości powiedzieć: nie czytajcie tego!

adamPL

A niby czemu mam tego nie czytać? Nie Ty mi, dziewczynko, będziesz mówić co mam, a co nie, czytać. Trafna recenzja, film jak i Pani reżyserka to żałość.

ocenił(a) film na 6
Alex303

z dziewczynkami to pewnie sypiasz.

adamPL

No na pewno nie z chłopcami! :-)

ocenił(a) film na 3
Alex303

Ahahaha. Super riposta. :) :)

ocenił(a) film na 7
Alex303

I na pewno nic poza sypianiem. ;)

adamPL

przecież on/ona/ono widać że ma problem...
podpisuje się adam a ma zdjęcie dziewczęcia. to już zaczyna budzić niepokój... :))))

ocenił(a) film na 6
Creep_7

Zawsze oceniasz ludzi po avatarach?

ocenił(a) film na 7
Alex303

Nietrafna, gimbazo. A nikt ci nie zabraniał z siebie barana robić, tylko cię ostrzegano, że nie warto. :)

hyrkan

Piłeś? Nie pisz.

ocenił(a) film na 7
Alex303

A niby czemu mam nie pisać? Nie Ty mi, dziewczynko, będziesz mówić kiedy mam, a kiedy nie, pisać. Trafna ocena, jesteś baran.
:D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Alex303

Które ze zdań zapisać ci prościej? :)

hyrkan

upity troll..... :)))))

ocenił(a) film na 7
Creep_7

Dlatego postanowiłeś napisać coś głupszego niż kiedykolwiek pisał upity troll. Gimbaza ma cele, że łał.

hyrkan

nawet nie wiem w jakim to języku.... :)))

ocenił(a) film na 7
Creep_7

Szybciej byśmy wymienili rzeczy, które wiesz, niż których nie wiesz. :)

użytkownik usunięty
hyrkan

Ktoś tu ma chyba problem z logicznym myśleniem.

ocenił(a) film na 7

Konkretnie i merytorycznie. Postarałeś się. :)

Alex303

Jezu, nie sądziłem że poziom dyskusji na Filmwebie, portalu skądinąd kulturalnym, siebie chamskich wyzwisk i "argumentów" ad personam. Zaskakująco łatwo przechodzicie od zjadliwej ironi do buractwa.

coolargol

dokładnie chciałam poczytać ad vocem do tej strasznie miażdżącej recenzji a tu........rynsztok jak na jakimś kibolskim portalu wstydźcie sie naprawdę wstydźcie !!!!!!

ZielonyZielak

Popieram AdamaPL, a tak ps ta jak to nazwałeś "stara kobiecina" to Ewa Dałkowska, wybitna aktorka która ma na swoim koncie sporo dobrych kreacji. .

ocenił(a) film na 2
ja_olcia

Machanie cyckami to rzeczywiście wspaniała, a rzekłbym nawet wybitna kreacja :)

ocenił(a) film na 5
ZielonyZielak

Te cycki jak na wiek wybitnej artystki nie były w jej wieku.

ZielonyZielak

Negujesz spora liczbę dobrych kreacji tej aktorki, czy po prostu wolisz męską pierś?

ocenił(a) film na 7
ZielonyZielak

Raczej niewielka scena. Do której przywiązujesz wielką wagę, bo masz jakiś większy problem z piersiami tej pani, niż ona ma. :)

ocenił(a) film na 2
ja_olcia

Oczywiście, machanie piersiami jest wybitne! Prawdziwie genialna kreacja dla niezwykle wysublimowanych gustów!

ZielonyZielak

czytaj ze zrozumieniem

ja_olcia

albo Ty:)

ocenił(a) film na 7
ZielonyZielak

O, kolejne i kolejne komentarze o machaniu piersiami. :) Zaskoczę Cię, ale piersi jest na tym świecie całkiem sporo, Twoje przerażenie z ujrzenia pary wskazuje na jakieś dziwne środowisko.

ocenił(a) film na 2
hyrkan

Moje przerażenie w tym momencie spowodowane jest nie tyle oceną samej roli Dałkowskiej i skrzętnie ukrytego sensu tego szoku wizualnego serwowanego niczego niespodziewającym się widzom (co ciekawe, wszyscy komentujący bronili samej aktorki a nie sceny, w której wystapiła), co budowania opinii na temat jej występu podczas bazowania na jej poprzednich rolach :)

ocenił(a) film na 7
ZielonyZielak

Boisz się, gdy ludzie wspominają, że to znana aktorka, bo inni ją traktują jak striptizerkę?

Skrzętnie ukryty sens wyjaśnia nawet tytuł filmu. Nie wiem, jak strasznie trzeba drążyć, żeby do tytułu się dokopać. Jak strasznie? To też przeraża, tak strasznie? No i został szok. Ja we wczesnym już dzieciństwie widziałem mamę nago i tak wtedy, jak później, uznałem piersi za całkiem naturalny fragment ciała. Ale może w innych kulturach ludzie rodzą się ubrani, kąpią się ubrani, a cielesność, w tym nagi biust, to wtedy szok.

A sceny nie trzeba bronić. Też pomysł. Brońmy scen. :) Samo rozbijanie filmu na sceny już jest mocno wątpliwe. Raczej samobójczy to atak niż na film.

ocenił(a) film na 3
ZielonyZielak

Oglądałam niedawno rozmowę Raczka z Szumowską, w której Raczek uznał, że to doskonała scena, która z pewnością przejdzie do historii polskiej kinematografii. Naprawdę nic już nie rozumiem. NIe rozumiem fenomenu Szumowskiej. Sympatyczna dziewczyna, ale że została uznanym reżyserem to bardziej mnie smuci niż cieszy.
Większość tutaj nie zauważyła, że w dyskusji o tej scenie nie chodzi o cycki, tylko o sens. Po co mamy oglądać ten żałosny, nieprzyjemny obrazek? Co to wnosi do fabuły?

na_pohybel

jezeli nie chcesz ogladac 'zalosnych, nieprzyjemnych obrazkow' to siegnij po cos z hollywood. tam wszyscy sa piekni, idealni i zoperowani. i nie narzekaj wtedy, ze filmy promuja zaklamana rzeczywistosc ;)

ocenił(a) film na 6
ephelouss

Jezu, ktoś oczekuje że scena bedzie miała powód do bycia w filmie, co za zbrodnia przeciw SZTUCE

ocenił(a) film na 6
Voiselle

Oj tak zbrodnia. Moim zdaniem film porusza ważne kwestie, ale jest zupełnie bez ładu i składu. Niestety.

ocenił(a) film na 6
Basix3

dokładnie tak, ale żeby być zupełnie fair - sam trailer też taki był xD co 5 sekund sugerowany był inny film, a i tak chyba składniej opowiada te historię dzięki zwięzłości

ZielonyZielak

panie Zielak zielony czy jakiś tam Naprawdę może niech Pan pisze w jakimś tabloidzie ale błagam nie filweb tak kulturalny portal naprawdę......chamstwo ogólnie w Polsce Nie wnośmy tego brunatnego bagna tutaj plis:)

ocenił(a) film na 2
smykowicz77

Drogi Panie Smykowicz77, czy jakiś tam, dziękuję serdecznie za rozpoznanie we mnie w pewnym sensie talentu, nawet jeśli mówimy o pisaniu tylko do tabloidów, w dalszym ciągu to przyjemny komplement. Być może jest to zasługa pewnej wiedzy (aczkolwiek tylko pobieżnej) na temat zastosowania kropek i przecinków. Cóż, zastanowię się nad tym... W każdym razie jeśli już rozmawiamy o bagnie, czemu drogi Panie Smykowicz77, czy jakiś tam, odmawia Pan głosu bagnu w kolorze brunatnym? Czy kryje się za tym pewna forma ograniczania wypowiedzi innym? Dyskryminacji? Rozumiem, że brunatne bagno jest tym gorszym? Ja, drogi Panie Smykowicz77 (czy jakiś tam) jestem za tym, żeby każde bagno miało swoją wolność do wygłaszania opinii, bez względu na barwę czy stan skupienia. I tej otwartości w dialogu Panu życzę w ten mroźny, zimowy wieczór!

smykowicz77

Ciekawe stwierdzenie w kontekście promocji chamstwa i wulgarności płynącej z ekranów polskiego kina.

ocenił(a) film na 3
ja_olcia

Pytanie brzmiało: o co chodziło w tej scenie, a nie kto w niej wystąpił. Głupio tak zarzucać komuś, że nie czyta ze zrozumieniem jeśli samemu się tego nie robi....

ocenił(a) film na 8
ja_olcia

i jaki biust! :)

ocenił(a) film na 7
ZielonyZielak

Nie oglądałem jeszcze filmu , ale piszesz z takim zawziętym hejtem że jeżeli ten film oddaje odmienne uczucia od twoich, to ja mam jeszcze większą ochotę go obejrzeć.

ZielonyZielak

Podpisuję się obiema rękami pod cym co napisałeś na temat tego gniota. A Szumowska faktycznie niech lepiej się zatrudni do uczciwej pracy niż ma jej się wydawać, że jest wybitnym reżyserem.

ocenił(a) film na 7
Contessa

Czemu podpisujesz się obiema rękami pod stekiem inwektyw pozbawionych uzasadnienia? Jakąś karę sobie wymierzasz czy co?

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Może dlatego, że ma rację.

ocenił(a) film na 7
Ashganka

Hm, na tak debilną odpowiedź to nie wpadłem. Błędną, przy okazji.

ocenił(a) film na 2
hyrkan

A może jednak...?

ocenił(a) film na 7
ZielonyZielak

Przemyślałem jeszcze raz. Jednak nie.

ocenił(a) film na 7
Ashganka

W czym ma rację ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones