PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4303}

Bonnie i Clyde

Bonnie and Clyde
7,5 34 938
ocen
7,5 10 1 34938
7,8 20
ocen krytyków
Bonnie i Clyde
powrót do forum filmu Bonnie i Clyde

fataliści

ocenił(a) film na 8

Słynny, legendarny już film o parze gangsterów, którzy napadają na banki. Doborowa obsada: Faye Dunaway, Warren Beatty, mało znany jeszcze wtedy Gene Hackman. Film jest opisem prawdziwej historii, którą ekscytowała się cała Ameryka, tym bardziej że złoczyńcy nie unikali prasy, ba, nawet lubili czytać o sobie.
Dla mnie powstaje zawsze pytanie: czy należy podziwiać, czy potępiać, w gruncie rzeczy bandytów. Kwestionowali porządek społeczny, zabijali ludzi, a już tylko to w moich oczach dyskwalifikuje ich. I nie chcę mówić, że aktorzy grali dobrze, że sprawna realizacja, jeśli konkluzja jest jedna: czynili zło.

ocenił(a) film na 1
dyzio

Święta racja!
Ja także nie uważam, że ten film jest dobry, bo jak można podziwiać psychopatów, którzy mordowali ludzi. Nie ważne w jaki sposób reżyser chciał ukazać ich postacie, udobrychujuc je do granic mozliwości, fakt pozostaje faktem Bonnie i Clyde byli zbrodniarzami. Nierozumiem także czego poszczegani oni są jako symbol wolnych kochanków (mógłbym to zrozumieć gdyby ich przestępcza działalność ograniczała sie tylko do rabowania banków), przecież zabijając tych wszyskich policjantów i inne osoby sami przyczyniali sie do niszczenia owej swobody. Co innego Thelma i Louise. To one symbolizowały ucieczke od tego całego świata bezduszności i zepsucia, a nie gang Barrowa, który symbolizuje tylko to co w ludziach najgorsze.

P.S Jeśli chodzi o Ronina też podzielam twoje zdanie.

mash

...
Nie wiem czy mozna Bonnie i Clyde'a nazwac psychopatami. Nie zabijali oni dla przyjemnosci i robili to tylko w ostatecznosci.
Co innego film Stone'a "Urodzeni mordercy", nie wiem jak ktokolwiek moze podziwiac Mickey'a i Mallory. Oni byli prawdziwymi psychopatami, a nie Bonnie i Clyde.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones