PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459973}

Bracia

Brothers
7,5 136 806
ocen
7,5 10 1 136806
6,2 12
ocen krytyków
Bracia
powrót do forum filmu Bracia

Chciałabym obejrzeć ten film z rodziną (dzieci 12 lat i 13). Czy nie ma w nim jakichś ostrych erotycznych scen (wiadomo jak to jest z amerykańskimi filmami) lub brutalnych scen przemocy? Chciałam młodszemu rodzeństwu trochę przybliżyć sprawy które pojawiają się w tym filmie. Czytałam kilka opisów i uważam że może być wartościowy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
doris1997

jest jedna brutalna scena, wulgaryzmy na temat seksu i generalnie film jest dość "mocny" w swym przekazie. Myśle, że 12 lat to troche za wcześnie... Oglądałem go z córkami - 14 i 16 lat. :)

ocenił(a) film na 8
doris1997

Nie polecam, w wieku 12, 13 lat nie ma sensu przybliżać dzieciom zmiany psychiki żołnierzy i ich relacji rodzinnych po powrocie z wojny. Poprostu 13 latka to nieobchodzi i nie zrozumie. I po co przybliżać im te sprawy? Nie rozumieją jeszcze nawet relacji między żoną a mężem a co dopiero odmienione te relacje przez wojnę. Raczej jak już musisz im coś pokazać o wojnie proponuje We were soldiers z Melem Gibsonem albo Hurt Lockera, podobna tematyka, ale podana bardziej z akcją (pod opieką dorosłych of coz).

ocenił(a) film na 7
vacuo

Muszę przybliżyć im ten temat gdyż nasz bliski znajomy wrócił nie dawno z Afganistanu.

ocenił(a) film na 8
doris1997

Sądzę, że z rodziną mógłbyś go obejrzeć, brutalnych scen wiele tam nie ma. Jednak po co ? Przecież 12-13 latkowie filmu nie zrozumieją, nie będą wiedzieć o co chodzi w zmianach Sama. Raczej będą się na nim nudzić, polecam więc coś innego.

ocenił(a) film na 8
doris1997

To nie jest film dla dzieci w tym wieku. Ta jedna scena o której wspomniano jest niezwykle mocna, porażająco. Film obejrzałam dla Jake'a i nie zawiodłam się. Jest bardzo dobry. Ale jak oglądałam go drugi raz, to musiałam tą scenę ominąć, nie mogłam jej znieść. Trochę się mylisz. Amerykanie nie mają ostrych scen łóżkowych, mocniejsze są w polskim, czy europejskim kinie.
Lepiej chyba z dziećmi porozmawiać, tłumaczyć, obraz niesie wiele emocji, które zostają z człowiekiem. Dużo zależy też od wrażliwości człowieka, a dzieci są za wrażliwe na emocje w tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones