PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459973}

Bracia

Brothers
7,5 136 806
ocen
7,5 10 1 136806
6,2 12
ocen krytyków
Bracia
powrót do forum filmu Bracia

Porównując duńską produkcję z tą, w oczy rzuca się uznaniowe kopiowanie scen nie mających większego znaczenia dla odbioru filmu przez widza. Pobieżnie potraktowano rozwój relacji między bohaterami. Jedynym czemu poświęcono uwagę jest dramat Sam'a Cahill'a + ciekawa muzyka. Ogólnie nie warto tracić czasu, lepiej zobaczyć duński pierwowzór.

użytkownik usunięty
erzet03

Tych "Braci" obejrzałam jakieś pół roku temu i nie powiem, film zrobił na mnie wrażenie. Dzisiaj jestem po seansie pierwowzoru i amerykański remake uważam za co najmniej kpinę. Kompletnie pozbawiony tych emocji, które pokazała Bier. Tak, jak przy "Brodre" drżałam i płakałam, tak tutaj wszystko było... Gładkie. Ale cóż, tak to już chyba jest, że Europejczycy robią nieporównywalnie lepsze kino.

Więc jeśli sądzicie, że to jest dobry film - też polecam obejrzeć pierwowzór, od razu zmienicie zdanie...

ocenił(a) film na 10

Bardzo chętnie obejrzę jeśli będę miała możliwość. Znacie podobne filmy do tego? Taki wątek. Kobieta/żona + Mężczyzna/Mąż + Brat/Przyjaciel Męża. Chodzi mi o taki trójkąt miłosny. Emocje, rozdarcie bohaterów.

ocenił(a) film na 10
erzet03

Wracając do wątku Sama. Tobey świetnie zagrał tę rolę. Przeżywa się jego cierpienie razem z nim. Polecam również film "Ciężkie czasy" Z Cristianem Balem. Też jest dobrze ukazane jak człowieka zmienia wojna. Próbuje wpasować się w codzienność życia ale jednak koszmary z pola bitwy nie dają o sobie zapomnieć.

kleo_4

A Najgorszę jest to, że film duński nie jest tak rozpopularyzowany jak amerykański, a szkoda. To tylko pokazuje jak wielki wpływ na kulture filmową ma Ameryka, skoro o wiele lepsza duńska ekranizacja nie odbiła się większym echem.

erzet03

Po twojej wypowiedzi jestem zainteresowany duńską wersją bo ta jest średniakiem, grane bez emocji a spodziewałem się czegoś lepszego szczególnie po tak podziwianej za talent aktorski Portman(nominowana do Oskara w tym roku wiec grać powinna wybitnie) a niestety się zawiodłem, film oceniam na 5 - 6 ale nic powyżej.

ocenił(a) film na 8
Hitman21

http://www.iplex.pl/filmy/bracia,310

przyjemnego oglądania:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones