Bruce Wszechmogący

Bruce Almighty

2003 1 godz. 41 min.
6,9 473 754
oceny
6,9 10 1 473754
15 037
chce zobaczyć
5,3 7
ocen krytyków
{"rate":5.285714,"count":7}

Bruce Nolan (Carrey) jest reporterem lokalnej telewizji w Buffalo. Cieszy się popularnością, ma uroczą dziewczynę (Jennifer Aniston, "Jedna jedyna"), wcale jednak nie uważa, że los potraktował go sprawiedliwie. Tak więc, po najgorszym dniu swego życia, Bruce urąga Bogu, zarzucając Mu, że zrujnował jego życie, i że zupełnie nie potrafi zarządzać wszechświatem. Bóg (Morgan Freeman, "Siedem"), usłyszawszy wołania zdesperowanego Bruce'a, odpowiada... i obdarza go taką mocą, jaką sam posiada, chcąc przekonać się, czy Bruce będzie od niego lepszy!

opis dystrybutora dvd

Bruce (Jim Carrey), wielki zrzęda i nieudacznik, słynie z zabawnych reportaży kręconych dla lokalnej telewizji w Buffalo, które cieszą wszystkich poza nim. Ma także śliczną dziewczynę Grace (Jennifer Aniston), która kocha go mimo wszystkich jego wad. Pewnego dnia zostaje zwolniony z pracy i na dodatek strasznie kłóci się z Grace. Zdesperowany Bruce ośmiela się czynić wyrzuty samemu Bogu (Morgan Freeman), obwiniając go za wszystkie swoje nieszczęścia i zrujnowanie życia. Ten więc na krótki okres czasu przekazuje mu całą swoją nadprzyrodzoną moc i wysyła go, aby sam ulepszał świat. Tak więc Bruce musi wreszcie zrozumieć, że nie łatwo jest być Bogiem i że nie łatwo jest dogodzić wszystkim ludziom...

Simbelmyne
opis użytkownika

Bruce Nolan (Jim Carrey) mieszka w niewielkim miasteczku Buffalo i pracuje tam w lokalnej stacji telewizyjnej w redakcji programu informacyjnego. Ma piękną, kochającą dziewczynę Gwen (Jennifer Aniston). W swojej pracy realizuje tylko mało poważne i zabawne reportaże. Jest w tym dobry, dzięki swemu talentowi rozśmieszania ludzi i podoba się widzom oraz szefowi. On sam jednak uważa, że powinien być głównym prowadzącym wiadomości i tylko Najwyższy (Morgan Freeman) nie daje mu na to szansy. Pewnego dnia, kiedy stracił pracę, został pobity, pokłócił się z dziewczyną i miał wypadek samochodowy, zaczyna urągać Bogu. Zniecierpliwiony Bóg wyznacza mu spotkanie... i na jakiś czas oddaje mu całą swoją moc. Bruce przekona się, że pozory mylą i wcale nie tak łatwo jest ułożyć sobie perfekcyjnie życie...

Bruce Nolan narzeka na swoje dotychczasowe życie. Każda okazja jest dobra, żeby nawrzucać samemu panu Bogu. Cierpliwość stwórcy ma swoje granice. Postanawia obdarzyć Bruce'a swą mocą i sprawdzić, jak ten nieznośny typek sobie z nią poradzi. A co robi Nolan? Na początek powiększa biust swojej dziewczynie, zmusza psa, by załatwiał się w ubikacji i mści się na bandziorach, którzy go poturbowali oraz koledze z pracy, który sprzątnął mu awans sprzed nosa. Jak można się tego było spodziewać, Bóg nie jest zachwycony.

BLUE_DRAGON
opis użytkownika

Bruce Nolan (Jim Carrey) jest dziennikarzem lokalnej telewizji w Buffalo. Mimo, iż ma piękną dziewczynę Grace (Jennifer Aniston), nie jest do końca zadowolony ze swego życia. Pragnie zrobić karierę jako prezenter. Kiedy jego wymarzoną posadę otrzymuje ktoś inny, mężczyzna traci nad sobą panowanie i zostaje wyrzucony z pracy. Za wszystkie swoje niepowodzenia obwinia Boga. Zaskoczenie Bruce'a jest ogromne, kiedy stawiając się na spotkanie w sprawie pracy spotyka samego Stwórcę, który przekazuje mężczyźnie całą swą moc. Choć początkowo Bruce świetnie się bawi, z czasem zaczyna zdawać sobie sprawę, że rola Boga jest trudniejsza niż mogłoby się wydawać...

tyna0123
opis użytkownika

Bruce Nolan (Jim Carrey), reporter lokalnej stacji telewizyjnej w Buffalo, jest wiecznie niezadowolony. Ma atrakcyjną dziewczynę Grace Connelly (Jennifer Aniston), która kocha go mimo jego wad. W dniu, w którym Nolan zostaje wyrzucony z pracy i w dodatku pobity, zarzuca Bogu, że zrujnował mu życie i że źle urządził ten świat. Nieoczekiwanie Stwórca (Morgan Freeman) odpowiada na jego wezwanie i przekazuje mu swoją moc, aby Bruce przekonał się, czy poradzi sobie lepiej niż Bóg. Na kilka dni Nolan staje się wszechmocny. Wkrótce uświadamia sobie, że nie jest to łatwe zadanie i że trudno jest zadowolić wszystkich.

pro415
opis użytkownika

Bruce Nolan (Jim Carrey) jest niespełnionym reporterem w lokalnej telewizji. Gdy awans ucieka mu sprzed nosa, rozwścieczony Bruce obarcza wszystkimi swoimi niepowodzeniami Boga. W odpowiedzi na to ukazuje mu się sam Bóg (Morgan Freeman), który postanawia powierzyć mu na siedem dni swoją moc. Wszechmogący Bruce w nieograniczony sposób korzysta ze swojej władzy. Jednak zapominając o innych szybko wpędza się w kłopoty. Zwłaszcza, że jego dziewczyna Grace (Jennifer Aniston) odkrywa zdradę i odchodzi od niego.

Dobrze jest mieć boską moc... Jeśli nie wierzysz, spytaj Bruce’a Nolana (Jim Carrey) – on coś wie na ten temat!
Bruce jest reporterem programu Eyewitness News w lokalnej telewizji w Buffalo i słynie z zabawnych, codziennych reportaży, które śmieszą wszystkich, tylko nie jego samego. On wolałby robić rzeczy bardziej wyrafinowane – np. przekazywać wiadomości wielkiej wagi. Jest niezadowolony ze wszystkiego i nie omija żadnej okazji, aby ponarzekać. Ma śliczną dziewczynę Grace, która pracuje jako przedszkolanka, jest szczęśliwa i kocha Bruce’a mimo wszystkich jego wad. Podczas gdy on marzy o tym, by stać się legendą telewizji na miarę Waltera Cronkite, ona stara się ulepszać świat małymi krokami.
Wyrzucony z pracy Bruce, w najgorszym dniu swojego życia, ośmiela się czynić wyrzuty samemu Stwórcy. Po serii dziwnych znaków i zdarzeń (z których większość ignoruje) dociera do tajemniczego miejsca o nazwie Omni Presens Inc. Tu spotyka Boga we własnej osobie.
Bóg usłyszał wołania zdesperowanego Bruce’a i postanowił spełnić jego żądania - proponuje mu więc pracę. Nolan na krótki czas obdarzony zostaje nadprzyrodzoną mocą. Bóg wysyła go, by sam spróbował ulepszać świat.

opis dystrybutora kino