PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572637}

Café de Flore

Café de flore
7,3 7 131
ocen
7,3 10 1 7131
6,0 3
oceny krytyków
Café de Flore
powrót do forum filmu Café de Flore

Niezły film, ale to co mnie rozczarowało to posłużenie się "zaświatami" do połączenia obu historii, jak dla mnie czysty deus ex machina, tak jakby reżyserowi brakło pomysłu, nie lubię takich rozwiązań, oczekiwałam czegoś ciekawszego.
Druga wkurzająca rzecz to trywializowanie zdrady. Przecież miłość to nie tylko jakiś głupi impuls, ale odpowiedzialność (także za córki), zaufanie, etc. Kompletnie nie kupuję usprawiedliwienia w postaci deterministycznego wpływu poprzednich żyć - aż tak dosłownie to nie może wyglądać, bo świat byłby kompletnie bez sensu a my bylibyśmy tylko marionetkami, których życie jest zdeterminowane poprzednimi wcieleniami. Gdyby tak było jak reżyser sugeruje (odnośnie reinkarnacji) to nasz główny bohater musi się szykować na spore odpracowywanie w swoim kolejnym życiu krzywdy, którą teraz wyrządza np. córkom.

Niemniej film ciekawy, wciągnął mnie by rozczarowac nieco pod koniec "rozwiązaniem"). świetny montaż.
Pozdrawiam:)

użytkownik usunięty
wyrocznia

filmu jeszcze nie oglądałam ale odnośnie Twojej wypowiedzi uważam, że jesteśmy swoimi własnymi marionetkami uwięzionymi w nieświadomości bo właśnie w obecnym życiu podejmując takie a nie inne decyzje (które po części są determinowane naszymi błędnymi wzorcami i przekonaniami jeszcze z dzieciństwa a po części nie można też wykluczyć, że z poprzednich żyć) teraz popełniamy takie a nie inne błędy, które jednak najczęściej w uogólnieniu są wynikiem strachu np wywołanego dumą, egoizmem itp, i w ten sposób pracujemy sobie na dalsze życie, starość i (czego nie można wykluczyć) też być może na przyszłe wcielenia - tylko dlatego, że wygodniej jest iść po najmniejszej linii oporu jak najmniej się uświadamiając i rozwijając - dopóki nie jesteśmy do tego zmuszeni również poprzez konsekwencje naszych decyzji....

ocenił(a) film na 7

Ja również nieco "obraziłem się" na rozwiązania fabularne, ale nie uważam tego za minus filmu. Przynajmniej w kwestii zdrady, bo powiązanie historii uważam do tej pory za zbyt naiwne. Nie chcę spoilerować, bo film mimo wszystko jest zaskakujący.

mozna wykluczyc-poprzednie zycia to bzdety dla niedojrzalych emocjonalnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones