PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=194553}
6,0 1
ocena
6,0 10 1 1

Cazar un gato negro
powrót do forum filmu Cazar un gato negro

"Curse of the Black Cat" aka "Black Cat in a Dark Room" to zapomniany hiszpański dramat (czasem - choć raczej na wyrost - określany jako giallo). Sue Vanner wciela się tutaj w postać 19-letniej dziewczyny, która szuka zemsty na kochanku matki. Czemu? Ano dlatego że jej matka (znana śpiewaczka operowa) pod wpływem załamania nerwowego próbowała popełnić samobójstwo i znalazła się w szpitalu psychiatrycznym.

Film jest niezły, choć nieco przegadany i zbyt melodramatyczny jak na mój gust. Sekwencja z czarnym kotem w ciemnym pomieszczeniu to główny atut filmu, gdyż jest pełna suspensu i niepokojąca. Podobały mi się także sceny manipulowania i uwodzenia przez Sue Vanner nastoletniego Miguela. Szczypta nagości, nieco pretensjonalnych momentów, tragiczny finał. Można obejrzeć, ale film wyłącznie dla koneserów kina z lat 70-tych. W jednej z ról królowa Euro-horroru i giallo Helga Line. Natomiast Vanner pojawiła się w bondowskim "Szpiegu, który mnie kochał" (1977) wraz z Barbarą Bach i Caroline Munro. Czas trwania: 88 minut.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones