PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611892}

Chłopczyca

Tomboy
6,9 3 996
ocen
6,9 10 1 3996
7,4 14
ocen krytyków
Chłopczyca
powrót do forum filmu Chłopczyca
ocenił(a) film na 8
WrednyMotylek

ja się zgadzam, ale użytkownicy filmweba chyba jeszcze nie dorośli do tego ;)

Gilberta

też się tego obawiam, ale ile by to ułatwiło...

WrednyMotylek

A to jest gatunek? To jest gatunek, czy może nurt, uwzględnienie pewnych motywów? Dramat zawsze będzie dramatem, a komedia komedią. Zauważcie, że na żadnym z poważnych serwisów filmowych jak np. IMDB, ALLOCINE, Filmweb, Rotten Tomatoes, w gatunkach nie widnieje LGBT. Oczywiście, to nie oznacza, że tak ma pozostać już na wieki. Bo właśnie tak jak zauważył użytkownik wyżej, gdyby przy filmach pojawiło się oznaczenie LGBT, wówczas łatwiej można wytropić produkcje poruszające te wątki.

ocenił(a) film na 7
La_Pier

Może warto ten wątek poruszyć na głównym forum? Chociaż także wydaje mi się, że to raczej nie przejdzie. Poza tym co to miałoby oznaczać? LGBT to nie gatunek filmowy, tylko bardziej określona tematyka, więc w jaki sposób posegregowaćc te filmy? Jakieś specjalne wyróżnienia? Równie dobrze można by posegregować ze względu na sto tysięcy innych tematów. Nie do końca jestem przekonany, ale dyskutować można :)

zpablo

w sumie masz rację. To faktycznie raczej tematyka niż gatunek, ale segregacja na tematy też może by kiedyś przeszła?

WrednyMotylek

powinno być coś takiego jak tagi na last.fm, już kiedyś o tym myślałam. Zobaczcie sami, jak to wygląda http://www.lastfm.pl/music/Hey/+tags

ocenił(a) film na 7
gejork

Pomysł pewnie dobry. Nadal jednak pozostaje kwestia kategoryzacji (co tagiem jest, co nie i co ew. może nim być). Z drugiej strony tematyka LGBT to całkiem potężny dział filmowy więc taki tag byłby jak najbardziej wskazany. Ale jak napisała Giberta powyżej, Polacy do tego nie dorośli. Może teraz z innej beczki, ale np. w turystyce w wielu krajach zachodnich standardem jest wydzielona oferta dla LGBT. Wystarczy wejść na oficjalne strony takich miejsc jak Berlin, Londyn, Paryź, Gran Canaria itd. czy wziąć do ręki oficjalne przewodniki wydawane z publicznych środków, by zrozumieć o czym mówię. W Polsce czegoś takiego nie widziałem i przez długi czas nie spodziewam się zobaczyć :) Czy zatem taki tag możliwy jest na filmwebie? Szczerze wątpię...ale kto nie próbuje, ten nie ma :)

zpablo

mi nie chodziło tylko o tag 'LGBT', ale o masę innych, np. 'narkomania', czy po prostu 'miłość'. Na last.fm tagi funkcjonują bez żadnej moderacji i nie widzę z tym większego problemu :) imo użytkownicy filmweba są na tyle dojrzali, żeby nie oznaczać filmów tagami wziętymi z dupy ;)

zpablo

Są takie przewodniki, ale raczej wydawane przez kluby i organizacje typu Lambda i KPH. A jeśli chodzi o te tagi, gejork, nie byłabym taka pewna, czy użytkownicy są na tyle dojrzali, a moderacja tych tagów dołożyłaby znowu mnóstwo roboty moderatorom. Jak zpablo napisał, LGBT to potężny dział filmowy i dla osób, które chcą się np. zapoznać z tematyką taki podział by się jednak przydał...

gejork

też kiedyś o tym pomyślałam. byłoby fajnie, no bo to ciężko nazwać LGBT gatunkiem, a jednak sama kiedyś chciałam obejrzeć taki film i tutaj nie mogłam go poszukać. tak samo kiedy miałam ochotę na dobry m-i-n-d f-u-ck

kickyourdaddy

Fak, hehe.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8

haha

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8

hahaha

WrednyMotylek

Uhm, ja jestem za, już dawno myślę, że czegoś takiego brakuje.

Davus

Proszę, jak pięknie to wygląda na IMDB:
http://www.imdb.com/title/tt1847731/keywords

Mam nadzieję, że kiedyś Filmweb dorówna IMDB ;)

ocenił(a) film na 8
La_Pier

faktycznie przydaloby sie potagowac po polsku filmy, ale dla ludzi znajacych nawet podstawowy angielski wystarczy wlasnie wrzucic imdb i wtedy mamy co chcemy.
z drugiej strony lgbt nie jest idealnym tagiem dla tego wlasnie filmu, bo tutaj mamy problem z homofilia dziecieca a nie LesGay. W sumie dlaczego LesGay maja byc w tej samej szufladce co BiTrans, bo z tego co wiem transeksualisci to nie samo co homoseksualisci.

WrednyMotylek

To nie jest gatunek tylko tematyka.

użytkownik usunięty
TheNaturat_2

co to zanczy LGTB?

użytkownik usunięty

LGBT?

Les Gay Bi Trans

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 9
WrednyMotylek

tematyka przydatna, ułatwiło by życie

ocenił(a) film na 5
WrednyMotylek

Zdecydowanie tak, ale jeszcze Z na koncu powinno byc: "LGBTZ".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones