PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857962}
8,0 65 880
ocen
8,0 10 1 65880
7,0 46
ocen krytyków
Chłopi
powrót do forum filmu Chłopi

Cepelia

ocenił(a) film na 3

Piękne, obrazy, piękna muzyka. Plus Mirosław Baka w roli Boryny, świetna Sonia Mietielica jako Hanka, Ewa Kasprzyk w roli Dominikowej i Dorota Stalińska jako Jagustynka. Tyle plusów. Dalej było dużo gorzej. Już w momencie spojrzenia na czas trwania filmu w głowie włączyła mi się syrena ostrzegawcza. 1h 50 min by zekranizowac taką powieść to zdecydowanie za mało. Tylko dzięki znajomości książki i serialu wiedziałem o co w tym filmie chodzi jednak dla pokolenia Z to będzie abstrakcja, a już dla widza zagranicznego w szczególności. Zarówno serial Rybkowskiego i książka Reymonta mają wartość etnograficzną. Ich siłą są przepiękne opisy i sceny zbiorowe, których w nowym filmie brak. Dialogi niby są z książki, ale stanowią bezładny zlepek. Pełno tam skrótów, uproszczeń i ogólnie chaosu. Jest kilka pięknych scen jak taniec Jagny, kolędnicy, śmierć Boryny, ale zamiast filmu na miarę Krzyżaków czy Potopu wyszła z tego Korona Królów. Teraz się przyznam, dotrwałem do momentu powrotu Antka z aresztu. Potem się poddałem.

ocenił(a) film na 8
Tomasz_Mm

Nie czytałam książki, a wiedziałam, o co chodzi ,więc przesady.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones