PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857962}
8,0 65 880
ocen
8,0 10 1 65880
7,0 46
ocen krytyków
Chłopi
powrót do forum filmu Chłopi

Porządna robota

ocenił(a) film na 6

Nie będę oryginalny jak powiem, że film, nawet bez znajomości fabuły literackiego pierwowzoru (a może przede wszystkim?) ogląda się z zaciekawieniem. Dali radę i aktorzy i realizatorzy, malowniczo oddający XIX-wieczną wieś. Niestety, przedstawienie Jagny w jednowymiarowy sposób może przeszkadzać fanom dzieła Reymonta. Niemniej maturzyści powinni być zadowoleni! "Chłopów" ogląda się trochę jak przydługi teledysk.

ocenił(a) film na 7
Qjaf

Ja również uważam, że to ciekawy film, który powinno się obejrzeć. Co do gry aktorskiej to w zasadzie nie mam uwag. Od strony wizualnej i dźwiękowej perełka. Oczywiście to już moje czepialstwo, że ludzie byli za czyści i mieli za ładne zęby ;)
A na poważnie to oceniając film to naprawdę bardzo dobrze został zrealizowany.
Patrząc przez pryzmat wielkiego dzieła literackiego, uważam, że historia i postaci zostały spłycone, w szczególności Jagna.
W moim wyobrażeniu Jagna będzie jednak miała twarz i charakter bohaterki zagranej przez Panią Emilię Krakowską.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones