PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025566}
6,6 2 065
ocen
6,6 10 1 2065
6,0 2
oceny krytyków
Champions
powrót do forum filmu Champions

Co jemu odbiło? Ja zdaję sobie sprawę, że to była grupa ludzi ogranicza umysłowo, jednak są pewne granice. Cały sezon walczyli o jeden, wielki cel - mistrzostwo. Widać jak się w to wczuwali, jak przeżywali ewentualny brak możliwości pojechania na finał, więc wymówka, że nie do końca byli świadomi tego, co się dzieje, nie ma tu prawa bytu. I co? Finał, ostatnia, decydująca akcja, która dałaby im mistrzostwo, chłopaczyna jest pod koszem, na 99% zdobyłby punkty, to typ od wielkich jak nagle sobie ubzdurał, aby podać jemu piłkę, żeby mógł sobie ją rzucić w ten bezsensowny sposób, wiedząc, że ani razu w życiu tak nie zdobył punktów.

Cały wysiłek drużyny poszedł na marne, podobnie jak trenera i osób, które ich od początku wspierały. Drużyna może nie wkurzyła się, bo ci ludzie mieli dobre serce i się wzajemnie wspierali, ale niesmak u mnie pozostał duży. Film bardzo fajny, ale to było tak głupie, że szok.

ocenił(a) film na 7
slawmm

czasem wystarczy napisac ze zakonczenie Cie wkurzylo i tyle i nie bedziesz spojler trolem roku :). natomiast to byl akurat dobry motyw bo film jest generalnie o tym ze czasem rzekoma przegrana oznacza wygrana i ze zle postrzegamy pewne rzeczy.

magda_pik1990

Przepraszam, byłem pewien, że zaznaczyłem kwadracik "spoiler".

ocenił(a) film na 7
slawmm

mnie nie muisz przepraszac, ogladalem hiszpanska wersje filmu 5 lat temu i amerykanska zobaczylem dla porownania i z obawy ze Amerykanie to spieprza bo to narod gdzie mit sukcesu i zwyciestwa napedza wszystko. dlatego dobrze ze nie zmienili zakonczenia bo to by popsulo caly przekaz. Ci ludzie nie walczyli o kontrakty za grube miliony ani o slawe, bo oni postrzegaja swiat zupelnie inaczej i gdybysmy sie od nich troche tego nauczyli zylo by sie lzej. a tak mamy mnostwo dupkow pracych do przodu po trupach i za wszelka cene. kwadracik zaznaczyles, zreszta ja nigdy nie czytam dokladnie komentarzy filmu przed obejrzeniem tylko pobierznie patrze co ludzie mysla poki nie zobacze, a czasem zla opinia ogolu jest najlepsza recenzja ze film jest cos wart ;). zakoncze po amerykansku - nice talking to you

magda_pik1990

Ja oczywiście szanuję Twoje zdanie i powiem więcej - samemu lubię jak nie ma typowego happy endu, a zakończenie wgniata w fotel. Tutaj oczywiście miejsca na jakiś szok nie było. Natomiast po prostu mnie osobiście to zakończenie zirytowało. Gorsze by dla mnie było jakby on trafił w ten sposób i dostalibyśmy wówczas mdły, w zasadzie nierealny happy end, gdyż serio miałem obawy, że tak się stanie po tym jak podkreślili, że nigdy nawet w obręcz nie trafił. Owszem, nie walczyli o kontrakty, ale jednak jego fanaberie spuścili w kibelku ogromne starania całej drużyny, trenera, a nawet poświęcenia (jeden z nich aż pracę stracił, aby móc trenować). Co innego jakby tam był rzut / dwutakt w ostatnich sekundach meczu, lecz niestety niecelny. Wtedy to zupełnie zmienia postać rzeczy i takie zakończenie byłoby bardzo fajne. A tu gość miał zachciankę na pajacerkę i zaprzepaścił tyle poświęceń i treningów całej drużyny.

ocenił(a) film na 7
slawmm

skoro juz tak chcesz bardzo to wszystko rozliczac to spojrz na to z innej strony. po pierwsze robota byla do dupy a on byl jednym z bardziej sprawnych fizycznie tam wiec znajdzie druga moze lepsza. gdyby nie stracil roboty nie wydebili by kasy od wlasciciela knajpy i nie byloby meczu wogole. czlonkowie druzyny byli w roznym stopniu uposledzeni jedni bardziej inni mniej a jeden byl wrecz genialny tyle ze nieprzystosowany. akurat gosc ktory Cie wnerwil byl mocno niepelnosprawny umyslowo i niewiele dalo sie z tym zrobic jak widziales. dajac mu rzucic i to prawie celnie reszta pokazala ze ceni go takim jakim jest, ze wspieraja go i wierza w jego mozliwosci. pokazali rowniez klase bo prawdziwy mistrz nie chodzi i nie opowiada jaki jest zajebisty a czasem pozwala wygrac slabszemu bo nie musi nic nikomu udowadniac. jak powiedzial brat laseczki oni juz byli mistrzami przez to ze sobie radzili w zyciu a to byl czysty fun i rywalizacja o marchewke, sposob spedzania wolnego czasu paczki " kumpli". jesli tak na to spojrzysz to moze stwierdzisz ze to nie powod zeby sie wkurzac tylko ze to mialo w sobie klase

ocenił(a) film na 7
slawmm

moim zdaniem pokazali klase i przwdziwe mistorzstwo takim wlasnie zachowaniem wspierajacym i akceptujacym kumpla z druzyny takim jaki jest. bez utraty kiepskiej poniekad pracy nie byloby meczu.

ocenił(a) film na 7
slawmm

Nic nie zrozumiałeś. Ten film ma sens tylko wtedy gdy przegrywają finał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones