PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4580}

Cień

The Shadow
6,3 4 354
oceny
6,3 10 1 4354
6,5 4
oceny krytyków
Cień
powrót do forum filmu Cień

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 4

no dobra, a gdzie Wątpliwości?

Westernik

nemtudu. oso kaman?

ocenił(a) film na 4
kotbury

a, to już ci kochany wyjaśniam, iż miałem ci ja razu pewnego taka głupawkę, że - powiedzmy, korzystając z luksusu nierozpisywania się i zbyt małej ilości wolnego czasu - na każde bergmanowskie Szepty odpowiadałem: no dobra, a gdzie Krzyki?, a na każde allenowskie Zbrodnie odpowiadałem: no, dobra, a gdzie Wykroczenia?, a wreszcie na każde hitchcocowskie Cienie odpowiadałem: no, dobra, a gdzie Wątpliwości?, und so weiter, und so weiter..

głupie to, owszem, przyznaję, ale i film jest taki, więc jestem poniekąd usprawiedliwiony, a że żadnego innego pomysłu nie miałem.. mam tylko nadzieję, iż nikt mnie z tego powodu do żadnej odpowiedzialności prawnej nie pociągnie.. a właśnie, a propos prawa i wychodząc już niejako ponad ten głupawy dyskurs filmowy: no, dobra, a gdzie sprawiedliwość?

ocenił(a) film na 4
kotbury

by the way - Cień Wątpliwości niekiedy występuje pod tytułem Cień Podejrzenia, więc można było się pomylić.. to bardzo dobry film, w którym pewien wujaszek charlie, niczym pewien ojciec z opowiadania philipa k. dicka Kopia Ojca, który z kolei niczym pewien wujaszek ira z powieści finneya i filmów siegala i kaufmana Inwazja Porywaczy Ciał, które z kolei niczym sowa w serialu Twin Peaks davida lyncha, i tak dalej, i tak dalej - nie jest tym, czym się wydaje.. polecam, jakby co:)

ocenił(a) film na 4
kotbury

ps. a co to te nemtudu tak w ogóle, bo nie kojarzę, jakiś nowy rodzaj czcionki w wordzie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones