PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007248}
7,2 18 779
ocen
7,2 10 1 18779
6,9 44
oceny krytyków
Civil War
powrót do forum filmu Civil War

Obejrzałem kilka godzin temu film w kinie i zasadniczo mogę polecić, bo za 30zł spędzimy fajnie 1,5 godziny. W kinie (na wielkim ekranie z solidnymi głośnikami) zrobi wrażenie, oglądany w przyszłości na telewizorze lub nie daj boże małym laptopie już raczej nie (podobnie jak Diuna 2).

Film jest bardzo dobrze udźwiękowiony, ma kilka mocnych dobrze nakręconych scen i przez jakieś 4/5 filmu jest w miarę ok. W sumie właśnie taka realistyczna brutalność wtopiona w codzienność buduje tu fajny klimat. Dźwięk strzału i potem cisza na ekranie parę razy sprawiała, że człowiek lekko drygnął na fotelu.

Niestety w filmie jak na amerykański twór przystało jest sporo głupot i to razi po oczach. Tutaj bez spoilerów, ale z tak ogólnie opisanych rzeczy to mogę wymienić:

- postać młodej fotoreporterki, która jest po prostu idiotką z zapędami samobójczymi (coś na zasadzie - "o strzelają, wejdę przed lufę może fajna fotka na insta wyjdzie"
- sam średni pomysł grupy fotoreporterów na "zadanie" do wykonania
- pokazanie pracy korespondentów/fotografów wojennych, którzy według filmu dosłownie idą przed lub równolegle z grupami żołnierzy... no sorry, ale oglądałem parę wywiadów z prawdziwymi korespondentami i wiele ich pracy jest w internecie i oni albo robią materiał z ukrycia, albo wchodzą PO wojsku świeżo na pole walki ale nie w jej trakcie. Tutaj mam wrażenie, że na jednego żołnierza z bronią dookoła biega 2, 3 reporterów robiąc za żywe tarcze...

Wiele osób czepia się tego, że nie jest wyjaśniony powód ani szczegóły wojny domowej. Tylko dlaczego miałby być? Jesteśmy wprowadzani w świat w którym ta wojna trwa już od co najmniej kilku lat, ludzie się przyzwyczaili, walki w całym kraju trwają. Dzięki temu film jest bardziej uniwersalny, możemy się tylko domyślać co do niej doprowadziło i zastanawiać się czy kierunek w jakim obecnie zmierza świat mógłby być zalążkiem takich wydarzeń czy nie. Poza tym oglądając film odniosłem wrażenie, że to nie żadna wojna domowa tylko pucz wojskowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones