PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694246}
7,3 105 749
ocen
7,3 10 1 105749
7,4 34
oceny krytyków
Creed: Narodziny legendy
powrót do forum filmu Creed: Narodziny legendy

Żółw Rocky'ego

ocenił(a) film na 8

Film jest fajny, ale chcę zwrócić uwagę na jedną rzecz. Chodzi o scenę w której Adonis i Bianca siedzą u Rockyego na kanapie i oglądają Bonda w TV. Rocky idzie na górę spać, a oni zaczynają się całować i miętosić. Potem kamera odjeżdża nad kanapę i widać, że w salonie stoi akwarium, w którym siedzi sobie żółw Żółtolicy. I problem dotyczy właśnie tego żółwia. Okaz jest spory, widać, że dorosły, ale ma w akwarium strasznie mało wody. Dosłownie połowa skorupy wystaje mu ponad powierzchnię. Żółw wodno-lądowy powinien być przechowywany w takich warunkach, żeby mógł sobie w całości zanurkować. Ciekawi mnie czy wynika to tylko z faktu, że wsadzili tam tego żółwia tylko na chwilę, na potrzeby na kręcenia tej sceny, bo jeśli trzymają go tak cały czas to jest to stuprocentowe znęcanie się nad zwierzętami. Zwierze żyjące w takich warunkach może doznać potem różnych deformacji, bo nie jest to zbliżone do naturalnego środowiska, żółwie nie mieszkają w kałużach, polują jedząc wszystko co łazi po dnie, albo atakują od spodu rzeczy unoszące się na powierzchni, a on tu miał powierzchnię pod swoim nosem. Ktoś powinien ich pouczyć bo przykro było patrzeć na to biedne zwierzątko.

ocenił(a) film na 7
barry5800

W ogole trzymanie takich zwierzatek w takim malym czyms to tortura. Po co to?

ocenił(a) film na 8
jasiu15

Nie wiem, tak samo nie rozumiem po co trzymał czarnych w domu, też się męczyli.

ocenił(a) film na 8
barry5800

:-)
Najlepsze jest to, że zasnęli na seansie "Skyfall".
I trudno im się dziwić.

ocenił(a) film na 8
barry5800

Dobrze, a może jakaś interpretacja tej metafory z żółwiem? No bo w końcu nie pokazali go przypadkowo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones