PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453209}

Cud w wiosce Sant Anna

Miracle at St. Anna
6,5 2 084
oceny
6,5 10 1 2084
Cud w wiosce Sant Anna
powrót do forum filmu Cud w wiosce Sant Anna

Do obejrzenia filmu przekonały mnie dobre zdjęcia i znajomi aktorzy. Przez bardzo negatywne opinie oczekiwałem bardzo słabego filmu ale koniec końców film pozytywnie zaskoczył. Film prawdopodobnie nie zafascynuje fanatyków wojennego realizmu, dla nich niektóre starcia jak i pewne szczegóły mogą być nierealistyczne itp i prawdopodobnie od nich takie oceny. Tacy ludzie dopatrzą się zawsze czegoś (swoja drogą jeden zarzut bardzo często podejmowany to ten że auta nie były zawsze nazistowskie. Z tego co jednak ostatnio w dokumencie oglądałem to Niemcy bardzo często wykorzystywali na froncie zachodnim sprzęt aliancki, Francuski i Angielski bo gdy Alianci uciekli po zajęciu Francji bardzo dużo tego im zostawili). Mi w filmie spodobało się jednak widowiskowość walk którą widziałem wcześniej JEDYNIE w Szeregowcu Rayanie... ukazano wojnę bez cenzury (giną wszyscy, dzieci, matki itp,są czyli efektowne zdj., odrywane kończyny, nie wiadomo kiedy kto zginie), Podoba mi się też sposób w jaki ukazano w tym filmie poszczególne strony konfliktu czyli nie zależnie czy był to Nazista/Aliant/Rebeliant to w każdej z tych grup znajdziemy kogoś dobrego jak i też kompletnie złego, nie ma tak by wszyscy byli jednakowi. Dopełnia to wszystko bardzo dobry dźwięk, może sama muzyka nie jest najwyższych lotów bo jakoś nie zapadła mi w pamięć ale sam dźwięk jest super odwzorowany, wystrzały, wybuchy i podobne szczegóły, na dobrym kinie domowym super wrażenia.
Film zaciekawił mnie od początku gdyż zaraz z miejsca pojawia się pytanie... cóż to do cholery się stało, dlaczego facet zabił niby niewinnego człowieka... chce się wiec poznać na to odpowiedz, może nie wszystko jest logiczne ale film ogólnie trzymał w zaciekawieniu przez cały czas.
Odnośnie wad filmu, wydaje się że pewne wątki i sceny były albo dziwnie prowadzone albo niepotrzebne np co oznaczał ten wątek z tą laską (miało to ukazać puszczalska naturę kobiet czy co ?) czy końcowa scena z tropikalną plażą.. mogli to inaczej zrobić.. ogólnie jednak film dobrze się oglądało bo jest widowiskowy i ciekawy, nie wiele filmów o tematyce II wojny światowej ukazuje tak widowiskowo walki więc jeśli masz dobre kino domowe a nie oczekujesz w 99% realistycznego filmu to prawdopodobnie się nie zawiedziesz. Ja oceniam film na 8/10, nie jest to Szeregowiec Ryan czy Stalingrad ale polecić mogę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones