Film

Iceman

1984 1 godz. 40 min.
6,4 1 164
oceny
6,4 10 1164
466
chce zobaczyć
{"rate":9.0,"count":1}
{"id":"6321","linkUrl":"/film/Cz%C5%82owiek+z+lodowca-1984-6321","alt":"Człowiek z lodowca","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/63/21/6321/7022270.2.jpg"}
Ekspedycja naukowa na biegunie północnym wydobywa z lody zahibernowane ciało neandertalczyka. Więcej Mniej

Film nie jest dostępny online Człowiek z lodowca zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Wyprawa naukowa na biegun północny dokonuje niezwykłego odkrycia: znajduje w bryle lodu zachowane w doskonałym stanie ciało człowieka neandertalskiego. Sensacją okazuje się jednak fakt, że w zamrożonej istocie tli się życie, co naukowcy postanawiają wykorzystać. Poddają go wnikliwej obserwacji, umieszczając w specjalnym laboratorium.Wyprawa naukowa na biegun północny dokonuje niezwykłego odkrycia: znajduje w bryle lodu zachowane w doskonałym stanie ciało człowieka neandertalskiego. Sensacją okazuje się jednak fakt, że w zamrożonej istocie tli się życie, co naukowcy postanawiają wykorzystać. Poddają go wnikliwej obserwacji, umieszczając w specjalnym laboratorium. Neandertalczyk musi sam rozniecać ogień, sam zdobywać pożywienie, polując na dzikie zwierzęta, łowiąc ryby. Dla badaczy jest on tylko okazem. Jedynie dr Stanley Shephard próbuje się z nim zaprzyjaźnić.

boxoffice
$7 343 032 w USA
na podstawie
John Drimmer (materiały do scenariusza, historia)
studio
Universal Pictures
data produkcji
1984
tytuł oryg.
Iceman
inne tytuły
Człowiek z lodowca Polska
Więcej...
Film, którego projekt powstał już w latach 70, miał początkowo rezyserować Norman Jewison. Ostatecznie na stołku rezyserskim zasiadł Fred Schepisi, jednak Jewison został producentem filmu.
Film kręcono w Churchill, West Vancouver i Stewart w Kanadzie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych