PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10202}

Taran i magiczny kocioł

The Black Cauldron
6,3 2 677
ocen
6,3 10 1 2677
Czarny kocioł
powrót do forum filmu Czarny kocioł

Po obejrzeniu filmu mogę śmiało powiedzieć, iż jest on nie na miarę tamtych czasów, ale zdecydowanie współczesnych. Widać wprawdzie podobieństwa do Gumiśów, Hi-mena, Piotrusia Pana, Alicji w Krainie czarów, Władcy pierścienia, itp mam na myśli rysy charakterologiczne bohaterów oraz wątki z nimi powiązane ale przedstawiona historia trafia właśnie w obecne gusta ludzi, tłumnie zmierzających do kina na filmy magii. Myślę, że dzisiaj historia ta ze względu na swoją animację, mrok, odnalazła by jeżeli nie fanów fantastyki,których kinu przybyło po ekranizacjach Tolkiena, to z pewnością znaleźli by się chętni choćby wśród fanów Harrego Pottera. Ekranizacja na podstawie książki czy bajki też byłaby ciekawa, a w dobie krążących wieści na temat powstającej adaptacji Himena redystrybucja kinowa była by wręcz wskazana :). Osobiście uważam za ciekawą animację, trochę mnie zaskoczyła....szczerze nigdy bym nie powiedział, że pochodzi z zamku Disneya, ale raczej z lochu ...:)

ocenił(a) film na 8
structuralcollage

Dokładnie to samo pomyślałem. Mam wrażenie, że w dzisiejszym czasach ludzie bardziej by docenili księżniczkę, która ratuje głównego bohatera i postacie, które potrafią poświęcić własne marzenia.
Słyszałem, że ten film to straszna kicha i niewypał, ale mnie również zaskoczył. Nie rozumiem, dlaczego ludzie tak bardzo nie lubią tego filmu... Mam wrażenie, że po prostu uznali, że nie nadaje się dla dzieci. Ale poza rozczarowującym zakończeniem, kilkoma nielogicznościami i postacią głównego bohatera (nie był zły, ale mógł irytować) ten film był na prawdę dobry. Animacja też rewelacyjna, miła odmiana po tych wszystkich prześlicznych komputerowych filmach.

structuralcollage

Mnie również film bardzo się podobał, choć nie da się ukryć, że wyraźnie stał w rozkroku pomiędzy infantylnym filmem animowanym dla dzieci, a dark fantasy dla osób o wiele doroślejszych. W każdym razie ja tę produkcję oglądałem w większości dla pięknie narysowanej i przeuroczej postaci księżniczki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones