PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=392353}

Czarny lód

Musta jää
6,8 1 902
oceny
6,8 10 1 1902
Czarny lód
powrót do forum filmu Czarny lód

Pierwszy fiński film jaki obejrzalam i nie zawiodłam się. Dobra fabuła i dobra gra aktorska. Muzyka Apocalypticy dopełnia obrazu tragedii. Warty obejrzenia:)

ocenił(a) film na 8
wicca_2

Fińskie kino jest genialne, ale wiele osób zraża się często przy pierwszym kontakcie. Muza tez jest świetnie dobierana. Jeśli chcesz, to zobacz też "Paha perhe", błędnie przetłumaczone jako "Wszystko zostanie w rodzinie" - jeden z lepszych filmów ostatnich lat, poruszający bardzo "życiowe" sprawy...

Vampira666

Dziękuje za informację, oczywiście zapoznam się z filmem który proponujesz. "Czarny lód" zapoczatkował moją przygodę z kinem nie tylko fińskim, ale również skandynawskim. Ja mogę polecić ( z finskiego oczywiście ) "Lapońską odyseję", "Seks po finsku" oraz "Rok wilka":)

ocenił(a) film na 8
wicca_3

Dzięki. "Seks po fińsku" widziałam i bardzo mi się podobał. Dwa pozostałe filmy z przyjemnością obejrzę :)

Vampira666

Moge Ci również polecić "101 Reykjavik" - kino islandzkie ( specyficzny film, aczkolwiek miło się go oglądało ) oraz norweski "Oslo, 31 sierpnia". Film, który mi poleciłaś niestety jest niedostępny na Aresie, ale poszukam jeszcze on line:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones