PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=392353}

Czarny lód

Musta jää
6,8 1 902
oceny
6,8 10 1 1902
Czarny lód
powrót do forum filmu Czarny lód

... według mnie. Nie bardzo dałem się wciągnąć w fabułę tego filmu, bo po prostu od pewnego momentu przestałem wierzyć w tą historię. Owszem, jest coś wyjątkowego i specyficznego - nie jest to tuzinkowa historia romansu, film zresztą jest bardzo dobrze zrobiony, estetycznie i schludnie. Jedyny defekt, jaki zauważyłem, to właśnie historia, nierealna, troszkę na siłę "zapętlony" początek z końcem, poza tym drobne uchybienia aktorskie. Oczywiście jak najbardziej jestem na tak, ale bez rewelacji.

ocenił(a) film na 6
parura

Baby są mściwe;)Trochę przekombinowana ta historia.Ale film niezły.Warto rzucić okiem.Nie chcę się dopatrywać znaczeń,których w filmie nie ma,ale wydaje mi się,że jest to takie lekkie studium winy i kary.Jak daleko można się posunąć w ukaraniu wiarołomnego męża.Ciekawy pomysł.Z wykonaniem ciut gorzej ale całkiem nieźle.Ciut za mało wiarygodna ta historia.

użytkownik usunięty
pirks4

Świetny film! Ja nie dopatrzyłem się tam jakiegoś strasznego karania męża który bez wątpienia był strasznym palantem.
Jeśli już mówimy o braku wiarygodności to raczej doczepiłbym się do tego że mało realne wydaje mi sie żeby zdradzona i zrozpaczona żona była w stanie tak zbliżyć się z kochanką swojego męża! Z osobą która jest winna przynajmniej w połowie jej cierpieniu. Jak dla mnie mało prawdopodobne, choć nie niemożliwe. Mam wrażenie że takie historie zdarzają sie tylko w filmach, ale dopóki jest to prawdopodobne film jest wart oglądania. :) Poza tym film pełen napięcia i emocji mimo chłodu za oknem. Jak dla mnie to wart 8-9 punktów.

ocenił(a) film na 6
parura

Logiki w tym filmie starczylo na 20 minut, ale oglada sie go mimo wszystko b. dobrze (choc koniec byl juz mocno wydumany). Ot, taki paradox.

parura

dokładnie tak. Film byłby o wiele lepszy, gdyby był mniej pogmatwany pod koniec.

ocenił(a) film na 7
Franio

Nie mógł być mniej pogmatwany bo od samego początku w zasadzie to wszystko do takiej sytuacji zmierzało. Film dobry.

ocenił(a) film na 6
parura

Recenzja zapowiadała zemstę na kochance i niewiernym mężu i myślę, że do tego mogę się przyczepić. Odniosłam wrażenie, że zraniona kobieta raczej nie wiedziała, co chce zrobić. Czy jedynie zobaczyć jaką kochankę wybrał jej mąż? poznać ją? dowiedzieć się od niej jak długo ten romans trwa?... Wszystko wydało się bardzo nieprzemyślane i w zasadzie "działo się samo". Nie była to zaplanowana z zimną krwią zemsta - zupełnie zapętliła się w swoich poczynaniach i na koniec unieszczęśliwiła samą siebie. Poza tym zgadzam się z pierwszym komentarzem.

Nie zgadzam się jednak z jedną z wypowiedzi, że mało realnie wygląda zdradzona i zrozpaczona żona zbliżająca się z kochanką męża. Większość morderstw popełnionych przez mężczyzn to morderstwa popełnione w afekcie. Jeżeli chodzi o kobiety to w literaturze czy filmie przede wszystkim spotykam się z kobietami, które swoje morderstwa dokładnie planują np poprzez podanie trucizny, co jest znacznie dłuższym procesem uśmiercania ;) Więc zbliżenie się do osoby znienawidzonej by osiągnąć jakiś cel również nie wydaje mi się przesadzone.

parura

Hmm, historia ciekawa i fajnie opowiedziana choć oczywiście na cały film składa się zbyt wiele skomplikowanych faktów. Dla mnie znajoma z autopsji nawet... Zdradzona kobieta sama zaczyna pogrywać w chorą grę. Chyba w końcu zaczyna się gubić w żądzy zemsty i traci po drodze gdzieś pierwotny zamiar.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones