PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1092}

Czas Apokalipsy

Apocalypse Now
8,2 185 912
ocen
8,2 10 1 185912
9,1 37
ocen krytyków
Czas Apokalipsy
powrót do forum filmu Czas Apokalipsy

Film mi się nie podobał. Musiałam obejrzeć go na lekcję języka polskiego i strasznie się umęczyłam. 3 godziny i 8 minut !!- myślałam,że ten film nigdy się nie skończy. Nudny, nic się w nim praktycznie nie dzieje, Willard przez 2,5 godziny szuka Kurtza, znajduje go, zabija, koniec filmu. Dla mnie ,, Czas apokalipsy '' to kompletne nieporozumienie.

ocenił(a) film na 10
adrianna96

Może kiedyś będziesz żałować tego posta, kto wie.

kaioken26

Być może :) Ale na dzień dzisiejszy moje odczucia do tego filmu są bardzo negatywne.

adrianna96

A rozwiniesz "nic się nie dzieje"?Ja rozumiem że nie ma scen jako takiego piekła Wietnamu,ale ten film jest troszeczkę o czym innym...Poważna odpowiedź,chciałbym poznać twoją opinię.

THFC

Wiesz, ja po prostu nie lubię filmów o takiej tematyce. Przygnębiają mnie i zwyczajnie nudzą, dlatego napisałam że nic się nie dzieje, chociaż może powinnam użyć innych słów :)

adrianna96

Dzięki za konstruktywną odpowiedź ;)

adrianna96

I SPOLERA mogłaś wrzucić,pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
xziemniakx

Eeeee a co mnie to interesuje?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
kondi143

przeglądając jej oceny stwierdzam, że obrażasz kartofla.

Coś w tym jest :)

ocenił(a) film na 10
adrianna96

idź babo oglądają swoje tkliwe romansidła.

ocenił(a) film na 7
adrianna96

jesli 96 to twoj rocznik to powiem tyle: w Twoim wieku (nawet 2 lata starsza) probowalam obejrzec ten film i wylaczylam jak zaczeli plynac rzeką uznalam ten film za dłużyznę o niczym dokladnie. Dzisiaj mam 25 lat i znow do niego siadlam- zupelnie inaczej patrzy się na kazdą scenę, film wywiera duże wrazenie. Takze Twoja nauczycielka jest durną babą zadając obejrzenie tak ciężkiego w odbiorze filmu nastolatkom bo nic on do ich zycia nie wniesie, zniechęcą się i umęczą tylko :)

ocenił(a) film na 10
dzikudzina

No nie wiem. Ja w wieku 12 lat siedziałem do 3 w nocy, żeby obejrzeć ten film.

ocenił(a) film na 10
dzikudzina

Jako przedstawiciel rocznika 96 mogę z ręką na sercu powiedzieć, że jestem zachwycony obrazem. Ale taki film po prostu trzeba zrozumieć :) Pozostawił na mnie naprawdę wielkie wrażenie i nie żałuję ani chwili spędzonej przy nim.

ocenił(a) film na 7
Zmiyu

oczywiście są wyjątki( miałam w klasie takie dojrzałe osoby) gratuluję bycia jedną z nich. Zwłaszcza w tych czasach.

ocenił(a) film na 8
dzikudzina

"Durną babą"...buhahaha..

ocenił(a) film na 8
dzikudzina

Ja obejrzałem ten film dzisiaj i rozwalił mnie, po prostu magia. Obłęd, groza - pod wieloma względami genialne dzieło doskonale pokazujące bezsens tej wojny i jak ona spaczyła żołnierzy, którzy musieli walczyć za leszczy siedzących za biurkiem. Kupiłem go na DVD lata temu i za pierwszym seansem znużył mnie, ale miałem ok.10 lat i spodziewałem się drugiego "Plutonu" - notable także genialny film. Jednak dzisiaj 3 godzinny odlot. Polecam ten film.

P.S - też jestem rocznik 96.

ocenił(a) film na 8
adrianna96

Tak to się kończy, jak każą gimbazie oglądać poważne filmy.

pani_sroka

Naprawdę uwielbiam tych wszystkich ludzi, którzy krytykują to co im się nie podoba. Jestem w klasie maturalnej, mam nadzieję, że umiesz liczyć :)

ocenił(a) film na 8
adrianna96

Też mam taką nadzieję. Miło mi, że mnie uwielbiasz. Ale jestem trochę zazdrosna o resztę ludzkości.

adrianna96

hahah jak ty jestes w klasie maturalnej, to Obama nie ejst czarny. Z takim zasobem IQ to ty bys sie nawet nie łapala na zerówke.

ocenił(a) film na 3
funkadelic

Na jakiej podstawie wysnuwasz wniosek o jej niskim intelekcie? Na podstawie oceny filmu? No tak, bo jest lista filmów która kazdemu musi się podobać, a jak się nie podoba to nie powinno się do tego przyznawać bo zostanie taka osoba obwołana prostakiem przez radę starszych która potrafi tylko atakować personalnie, co swoją drogą dobitniej świadczy o intelekcie niż gust filmowy

ocenił(a) film na 3
pani_sroka

Filmweb to takie siedlisko ludzi którzy udają wielkich intelektualistów którzy to jednak w przypadku przedstawienia odmiennego poglądu odpowiadają retoryką na poziomie budki z piwem.

ocenił(a) film na 10
adrianna96

Po prostu jesteś młodą dziewczyną która lubi lekkie komedie i ckliwe romansidła. W pełni to rozumiem, więc nie kumam po co młodzieży kazać oglądać filmy tego typu. Po za tym jak go nie rozumiesz to nie powinnaś go oceniać.

użytkownik usunięty
Lukasz_Broda

Tyle, że ten film jest w podstawie programowej języka polskiego... No i ja się akurat z tego cieszę, bo sama z raczej bym tego filmu nie obejrzała, a tak obejrzałam i nie czuję, że te trzy godziny oglądania były tego warte :)

ocenił(a) film na 10

Serio jest ? To chyba w klasach humanistycznych. W sumie to też zależy od człowieka, ja pisząc szczerze to pierwszy raz obejrzałem ten film mając 15 lat.

użytkownik usunięty
Lukasz_Broda

Aż się pofatygowałam i sprawdziłam. W zakresie podstawowym są tylko filmy polskich reżyserów. No i po co ja to oglądałam? Nie no, nadal uważam, że warto było poświęcić te trzy godziny :)

ocenił(a) film na 10

Czyli jednak nie :)

adrianna96

Dla mnie nieporozumieniem to jest to, ze sie wogole urodzilas jako czlowiek myslący, w zasadzie urodzilas sie, ale juz z mysleniem to masz malo wspolnego :)

ocenił(a) film na 9
adrianna96

ach te podłe panie od polskiego... nie przejmuj się, nie musisz lubić tzw. "ambitnych" dzieł... brrr... zawsze możesz zostać ekonomistką czy premierką :)

adrianna96

Nie rozumiem czemu tak Cię krytykują za słabą ocenę filmu, przecież masz do tego prawo. Ja też to obejrzałam przy okazji omawiania Jądra Ciemności i mnie również nie zachwycił, tak samo jak mojej klasy. Może ma to związek, że MUSIELIŚMY, a nie z własnej woli. Ale tak czy siak, sceny z Robertem Duvallem uważam za fajne, w ogóle ciekawa postać.

VeronicaBass

Ludzie zawsze krytykują. Napiszesz pozytywną opinie na temat filmu- źle, skrytykujesz coś - jeszcze gorzej. Te wszystkie komentarze mnie śmieszą. Jak można pisać ,,Dla mnie nieporozumieniem to jest to, ze sie wogole urodzilas jako czlowiek myslący '' ?

adrianna96

Prawda jest taka, że są gusta i guściki. Wszystkim się nie dogodzi. Spróbuj tylko wyrazić niepopularną opinię to będą próbować zjeść Cię żywcem.
To, że film uważany jest za "klasyka", nie oznacza, że wszystkim musi się podobać. A co IQ itp. ma do opinii o filmie to nie wiem. Po prostu ktoś musiał się do czegość przyczepić ;) Mnie też się nie podobał, również mnie nudził. Po prostu potraktowałam to jako film do lektury. Swoją drogą książkę szybciej przeczytałam niż ten film oglądałam :)
Co do podstawy programowej, bo ktoś się zastanawiał. W podstawie są filmy polskich reżyserów (Wajda, Zanussi, Kieślowski i ktoś jeszcze), ale to nie znaczy, że nie wolno innych oglądać. Jestem w klasie bio-chem-mat, a też to oglądałam. Także zależy od nauczyciela.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
adrianna96

Przeczytaj lepiej "Jądro Ciemności" Josepha Conrada, myślę, że więcej będzie z tego pożytku dla Ciebie i z pewnością do matury się przyda. Nieszczęściem polskiego systemu edukacji jest zastępowanie lektur filmami. "Czas apokalipsy" zostaw sobie na późniejsze lata, jak będziesz starsza. Do niektórych filmów trzeba po prostu dorosnąć i wcale nie jest to zarzut z mojej strony. Nie dla każdego nastolatka "Czas apokalipsy" jest odpowiednim filmem. Dla mnie to arcydzieło światowego kina, ale zauważyłem, że im więcej mam lat, oglądając ten film, tym więcej dostrzegam i jeszcze bardziej mi się podoba.

użytkownik usunięty
adrianna96

Na j.polskim to można obejrzeć jakąś "Kamizelkę", "Potop", albo ostatecznie "Dżumę", ale oglądanie "Czasu Apokalipsy" prawdopodobnie na jakimś rubinie, gdzie światło się odbija od kineskopu, w hałasie i z przerwami to wg. mnie tylko strata czasu. Takie psychologiczne filmy chyba lepiej oglądać samemu, a nie obok Seby, co się będzie chichotał na co drugiej scenie.
Ja ten film również oglądałem w klasie maturalnej i bardzo mi się spodobał, a zmęczenie, które także mi towarzyszyło utożsamiałem z gł.bohaterem i koniec końców długości filmu nie uznałem za wadę, tylko za zaletę. Ten "klimat" zmęczenia według mnie był genialny, bo sami aktorzy musieli już mieć chyba dość tego przedsięwzięcia. Same zdjęcia robili ponad rok, w różnych dżunglach, przez ten czas większość aktorów nabawiła się różnych tropikalnych chorób, a Sheen dodatkowo po odstawieniu alkoholu i narkotyków i ruszeniu w dzicz dostał zawału serca.
To wszystko wg. mnie idealnie oddało wyprawę wgłąb dusznej dżungli i także wgłąb siebie.

adrianna96

Bardzo ważne byś pamiętała, że film ma dwie wersje. Skoro mówisz, że trwało to ponad 3 godziny, to oglądałaś nową, reżyserską wersję, co nie jest najlepszym pomysłem. Pierwotna wersja jest o godzinę (sic!) krótsza, w związku z czym film nabiera zupełnie innej dynamiki. Oczywiście, bardzo możliwe, że to film przede wszystkim dla 'chłopców' - aczkolwiek to jest film antywojenny! ma pokazywać bezsens i okrucieństwo tego wszystkiego i pokazuje.

pfw80

Oglądałem wyłącznie wersję 145 minutową(z kasety vhs) i niestety, ale ten film jest zwyczajnie za długi. Powinien trwać 1,5 godziny i wtedy nie byłoby problemu. Sama podróż trwa za długo, jest masa niepotrzebnych scen, mitologizowanie postaci granej przez Brando, w kontekście końcówki sprawia ogromne rozczarowanie. To nie jest zły film, nie powiem, że jako całokształt jest nudny, ale długimi momentami niestety przynudza.

ocenił(a) film na 10
adrianna96

Ja to bym oddał wszystko jeśli miałbym obejrzeć na polski Czas Apokalipsy. Jeden z moich ulubionych filmów. Świetny klimat, aktorstwo, muzyka i zdjęcia. Najlepszy film psychologiczny jaki widziałem i najlepszy wojenny jaki widziałem ;)

ocenił(a) film na 8
adrianna96

Puścili gimbazie prawdziwe kino na lekcji i oszczekujecie cudu? Tyle w temacie :).

ocenił(a) film na 10
adrianna96

Film może Ci się nie podobać. Twoje prawo, ale ocena 1 na 10 świadczy o tym, że nie masz zielonego pojęcia o sztuce filmowej i nie potrafisz zupełnie odróżnić swego "nielubienia" bądź "lubienia" na przykład od strony formalnej filmu. Nie wiesz o tym, że film ocenia za się reżyserię, zdjęcia, grę aktorską itd. itp.
Jeśli "Czas Apokalipsy" jest oceniany na 1, to nie wiem, jaką ocenę należy dać niektórym polskim komediom? Chyba okolice -10?

Twoja ocena więc to ot taka ciekawostka typu - jak to niektórzy (podkreślam niektórzy) nastolatkowie potrafią odbierać podawane im treści. I marnie z tym odczytem, oj marnie. Podejrzewam, że nie dotyczy to jedynie filmów niestety.

adrianna96

W podstawówce puszczali wam czas apokalipsy? Chore 0.o

ocenił(a) film na 10
adrianna96

A teraz wracaj do Harry'ego Potter'a XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones