Męczący

Bardzo ciężki, niemiłosiernie rozwlekły film. Bardzo nieprzyjemnie się go ogląda. Jest męczący. Wymowa antywojenna? Owszem, ale nie ma tam niczego, co nie byłoby OCZYWISTE na temat wojny. Bezsensowne mordowanie, cierpienie, nienawiść, odczłowieczenie, znieczulenie, niszczenie psychiki. Nędzność i bezsensowność wojny emanuje od samego początku filmu i nic się już później w nim nie zmienia - bo to nie jest możliwe jeśli film ma przybliżyć czym jest wojna. Przedstawione wydarzenia wydają się jakąś bezsensowną, nierzeczywistą paranoją.
Szczerze mówiąc to kilkukrotnie się musiałem zmuszać, żeby film oglądać dalej bo miałem dość. Szczególnie na początku film jest niesamowicie nudny, ale poźniej nie jest wcale lepiej bo od razu można przewidzieć jak będzie wyglądał cały film. Oprócz tego co jest OCZYWISTE film nie ma absolutnie ŻADNEGO przekazu. Można jedynie zauważyć, że wzrasta poziom drastyczności.
Po obejrzeniu film pozostawił mnie w poczuciu ZMARNOWANEGO i to w NIEPRZYJEMNY sposób czasu.
NIE POLECAM, chyba, że ktoś myśli, że wojna to usprawiedliwiona moralnie krucjata dobra przeciwko złu. Wtedy być może film będzie dla niego jakimś odkryciem.

34

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: