PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1092}

Czas Apokalipsy

Apocalypse Now
8,2 185 937
ocen
8,2 10 1 185937
9,1 38
ocen krytyków
Czas Apokalipsy
powrót do forum filmu Czas Apokalipsy

dopiero

ocenił(a) film na 7

dzisiaj to obejrzałem. Wiem, że na rzecz wyższej oceny nie działał upływ czasu - w chwili kiedy wchodził na ekrany w Polsce był otoczony nimbem wyjątkowego dzieła. Niestety, rozczarowałem się nieco; mocno sie dłużyło i lekko powiewało nudą. Za mało tu filmu a za dużo filozofowania i zadęcia w wygłaszaniu prawd o świecie, ludziach i wojnie. Te gadki miały jakiś wpływ na klimat, może nawet korzystny, a klimat degeneracji i beznadziei jest najmocniejszą stroną filmu. Fabuła jest mocno udziwniona, ale winę zwalic tu mozna na Conrada, do którego film podobno nawiązuje.
Źle dobrani aktorzy: Martin Sheen po prostu nie pasuje do tej roli, a Marlon wygląda groteskowo tak jak groteskowa jest grana przez niego postać.
Jestem przy tym pewien, ze Coppola zerżnął pomysł wodnej przeprawy rzecznej, z jej gęsta, mroczna i groźną atmosfera z Herzoga (Aguirre -gniew boży). No ale klimat z tego filmu był nieosiągalny dla Coppoli.
Reasumując: co najwyżej dobry film; wyrażanie sie o Czasie Apokalipsy w superlatywach i obwolanie go arcydziełem uważam za objaw snobizmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones