PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4792}

Czas patriotów

Patriot Games
7,2 28 690
ocen
7,2 10 1 28690
6,5 4
oceny krytyków
Czas patriotów
powrót do forum filmu Czas patriotów

Tom Clancy

ocenił(a) film na 8

Książka Toma Clancy'ego, na podstawie której powastał, ten film to bez wątpienia światowy bestseller. Film jest równie dobry i dopracowany. To jeden z najlepszych filmów sensacyjnych i do tego bardzo inteligentny.

Filo_20

Zgazam się. Jeden z lepszych amerykańskich filmów. Świetna rola Harrisona Forda. Słyszałem, że ma powstać film Rainbow six. Czy ktoś coś o tym wie?

ocenił(a) film na 9
Filo_20

Tak jest!Książki Toma są świetne,a przygody Jacka Ryana czyta się niezwykle przyjemnie.

Filo_20

OK, ale jest krószy o ponad połowę scen, w porównaniu do książki. Nie podoba mi się też zakończenie filmu- orginale było lepsze:/ Pozatym nie można mu nic zarzucic. Dla mnie 7/10

Gorillaz

Oryginalne - znaczy się książkowe? Czy było jakieś "director's cut"? :)

OneLazyBastard

w książce miller przeżył, próbując uciec na statku, lecz próba ta została udaremniona przez jacka;p a tu (w filmie) takie mało wymowne zakończenie ;p

użytkownik usunięty
Filo_20

To że książka jest bestsellerem i jest świetna to się zgodzę ale to że film też taki jest to raczej nie masz racji, wycięto ogrom scen a resztę pozmieniano, Harrison jet za stary o 20 lat, relację pomiędzy bohaterami są zupełnie inne, zakończenie to też jest z kosmosu. Z filmu wyszedł tani amerykański film akcji o bohaterskim agencie i tyle. W rzeczywistości postać Ryana jest dużo bardziej skomplikowana, a historia bardziej wiarygodna i realna. Cała sprawa z wizytą Lorda Williama to tez jakaś kpina w filmie, to wszystko wyglądało zupełnie inaczej.
Polecam książkę.

ocenił(a) film na 7

Też zawiodłem sie trochę na tym filmie - książka była dużo lepsza.
Najbardziej nie spodobała mi się ekranizacja Seana Millera - z cichego i opanowanego terrorysty zrobili pół-wariata.

ocenił(a) film na 6

zgadzam sie z TOba:) książka to poezja a film jak na tamte lata niezly jednakże za dużo zmian w porównaniu do książki..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones