Odtwórz Zwiastun nr 1 2:32
Film

Patriot Games

1992 1 godz. 57 min.
7,2 26 009
ocen
7,2 10 1 26009
5 649
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"4792","linkUrl":"/film/Czas+patriot%C3%B3w-1992-4792","alt":"Czas patriotów","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/47/92/4792/7325952.2.jpg"}
IRA przeprowadza w Londynie zamach na członka rodziny królewskiej, którego ratuje były pracownik CIA, Jack Ryan. Kiedy jednak podczas akcji ginie brat organizatora ataku, mężczyzna poprzysięga zemstę.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Czas patriotów
Zwiastun nr 1 2:32
Czas patriotów - Zwiastun Nr 1 Czas patriotów - Zwiastun Nr 1

Ten film to eksplozja akcji w thrillerze powstałym na podstawie bestsellera Toma Clancy'ego pod tym samym tytułem, z Harrisonem Fordem w roli głównej. Jack Ryan, były analityk CIA, spędza wakacje w Londynie w towarzystwie żony (Anne Archer) i córki (Thora Birch). Podczas zwiedzania okolic Pałacu Buckingham trafiają w sam środek zamachuTen film to eksplozja akcji w thrillerze powstałym na podstawie bestsellera Toma Clancy'ego pod tym samym tytułem, z Harrisonem Fordem w roli głównej. Jack Ryan, były analityk CIA, spędza wakacje w Londynie w towarzystwie żony (Anne Archer) i córki (Thora Birch). Podczas zwiedzania okolic Pałacu Buckingham trafiają w sam środek zamachu IRA na członka królewskiej rodziny (James Fox). Bohaterska interwencja Jacka ratuje życie oficera, ale ma też skutki uboczne - czyni go celem groźnego terrorysty (Sean Bean), którego brat zaginął w akcji. Teraz Ryana czeka najtrudniejsza ze wszystkich misji - walka o życie swoje i rodziny.

boxoffice
$178 051 587 na świecie
$83 351 587 w USA
$94 700 000 poza USA
budżet
$45 000 000
na podstawie
Tom Clancy "Czas Patriotów" (powieść)
dystrybucja
studio
Mace Neufeld Productions / Paramount Pictures
inne tytuły
Alec Baldwin zagrał Jacka Ryana w "Polowaniu na Czerwony Październik" (1990), tu został zastąpiony przez Harrisona Forda (który zagrał też w kolejnej ekranizacji powieści Toma Clancy'ego - "Stanie zagrożenia"). Krążyły różne plotki o powodach rezygnacji Baldwina z zagrania w kolejnym filmie o perypetiach Ryana (m.in. mówiło się, że podobno zażądał za rolę 4 miliony dolarów, co uznano za zbyt wygórowane oczekiwania). Oficjalna wersja była taka, że Baldwin otrzymał propozycję zagrania w sztuce teatralnej, co mu bardziej odpowiadało niż granie Ryana po raz kolejny.
Harrison Ford otrzymał 7 mln dolarów za rolę Jacka Ryana.
Patrick Malahide miał zagrać jedną z głównych ról w tym filmie, ale musiał się wycofać z powodu nałożenia się dat produkcji filmu tv, w którym także grał.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Sean Bean nie ginie na początku filmu !!!

  tkow

  Wielki sukces ... im dalej tym szybciej go uśmiercają )

  9
  • James Horner

   Gasz

   Oglądając pierwszy raz ten film usłyszałem muzykę z mojego ukochanego filmu "Aliens" (muzyka - James Horner). Później dowiedziałem się, że tu także zawitał James Horner. Zastanawia mnie czemu użył prawie identycznej nuty w obydwu filmach (James Horner (Aliens) - Main Title)...

  • Jeden z moich ulubionych filmów!

   Marek32 ocenił(a) film na 9

   Dużo się dzieje i zawsze dobrze się ogląda

   6
   • Ryan-Ford w akcji!

    kinoman77_filmweb ocenił(a) film na 8

    Idealnie pasujący do roli Ford,dobra realistyczna,wyważona fabuła. Podoba mi się,że twórcy tego filmu,nie próbują robić z Ryana jeszcze jednego Jamesa Bonda. Facet jest cywilem,ktory wkracza do akcji mimo woli. Fabuła jest niespieszna,logiczna,ciekawa. Sceny akcji występują tylko tam,gdzie są w pełni ... więcej

    3
    • Harrison Ford i wszystko jasne

     centurionmac ocenił(a) film na 10

     Bardzo dobry film! Jak niemal każdy z Fordem :)

     2
     Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.