Patriot Games

1 godz. 57 min.
7,2 27 207
ocen
7,2 10 27207
5 989
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"type":"film","id":4792,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Patriot+Games-1992-4792/tv","text":"W TV"}]}

Ten film to eksplozja akcji w thrillerze powstałym na podstawie bestsellera Toma Clancy'ego pod tym samym tytułem, z Harrisonem Fordem w roli głównej. Jack Ryan, były analityk CIA, spędza wakacje w Londynie w towarzystwie żony (Anne Archer) i córki (Thora Birch). Podczas zwiedzania okolic Pałacu Buckingham trafiają w sam środek zamachu IRA na członka królewskiej rodziny (James Fox). Bohaterska interwencja Jacka ratuje życie oficera, ale ma też skutki uboczne - czyni go celem groźnego terrorysty (Sean Bean), którego brat zaginął w akcji. Teraz Ryana czeka najtrudniejsza ze wszystkich misji - walka o życie swoje i rodziny.

Analityk CIA Jack Ryan przebywa wraz z żoną i córką w Wielkiej Brytani. Przez zbieg okoliczności staje się świadkiem zamachu terrorystycznego organizowanego przez IRA. Nie dbając o własne bezpieczeństwo Ryan rani śmiertelnie jednego z zamachowców. Ten okazuje się być bratem Seana Millera, przywódcy i organizatora zamachu. Miller poprzysięga Ryanowi zemstę.

szixa
opis użytkownika

Jack Ryan, były agent CIA, przebywa z żoną i córką na urlopie w Londynie, gdzie zupełnie przypadkowo zostaje uwikłany w zbrojną akcję terrorystyczną. Zapobiega zamachowi na brytyjskiego wysokiego urzędnika państwowego, lorda Holmesa. Ryan rani śmiertelnie jednego z terrorystów, a sam odnosi niegroźne obrażenia. Drugiego z napastników, Seana Millera, aresztuje brytyjska policja. Kevin ODonell, przywódca terrorystów, odbija w krwawej akcji Seana Millera, który poprzysiągł prywatną zemstę Jackowi Ryanowi

Beta
opis użytkownika

Jack Ryan (Harrison Ford), były agent CIA, jest wykładowcą historii w wojskowej uczelni w Annapolis. Podczas urlopu w Londynie udaremnia zamach na wysokiego rangą urzędnika państwowego, zabijając jednego z terrorystów. Przestępcy nie rezygnują z planów zlikwidowania notabla. Jednocześnie brat zabitego bandyty, Sean (Sean Bean), poprzysięga zemstę Ryanowi.

pro415
opis użytkownika

Jack Ryan (Harrison Ford), były analityk CIA, podczas urlopu w Londynie zapobiega zamachowi na urzędnika państwowego, lorda Holmesa. Zabija jednego z terrorystów z IRA. Przestępcy nie rezygnują jednak z planów zlikwidowania notabla. Tym razem do zamachu ma dojść podczas jego wizyty w Stanach. Sean Miller (Sean Bean), starszy brat zabitego w Londynie bandyty poprzysięga zemstę Ryanowi.

malpiszonek
opis użytkownika

W trosce o swoją żonę Cathy (Anne Archer) i córkę Sally, były agent CIA - Jack Ryan (Harrison Ford) rzuca pracę. Podczas urlopu w Londynie zapobiega zamachowi na lorda Holmesa. Podczas swojej akcji zabija jednego z terrorystów. Przestępcy planują kolejny zamach na lorda, tym razem w USA. Niebezpieczeństwo grozi także Jackowi i jego rodzinie, gdyż brat zabitego bandyty poprzysiągł zemstę. 

Aldo_Raine
opis użytkownika

Jack Ryan (Harrison Ford) jest byłym analitykiem CIA, który spędza wakacje w Londynie w towarzystwie żony (Anne Archer) i córki (Thora Birch). Podczas zwiedzania okolic Pałacu Buckingham Jack i jego bliscy są świadkami zamachu IRA na członka królewskiej rodziny. Mężczyzna bez namysłu postanawia działać. Jego bohaterska interwencja ratuje życie policjantowi. W następstwie wydarzeń Ryan staje się jednak celem groźnego terrorysty (Sean Bean), którego brat zaginął w akcji. Musi walczyć o życie swoje i rodziny.

platforma vod