Akiva Goldsman 

6,2
2 374 oceny scenariuszy
Akiva Goldsman
Goldsman ukończył uniwersytet w Wesleyan oraz Uniwersytet w Nowym Jorku, gdzie zdobył wykształcenie w kreatywnym pisaniu tekstów scenicznych.
Debiutował jako scenarzysta filmem w reżyserii Bruce'a Beresforda Silent Fall (1994) . Historia została oparta na rzeczywistych wydarzeniach: psycholog jest wzywany na pomóc w zbrodniczym śledztwie, w którym kluczowy świadek jest autystyczny. Był autorem scenariuszy które nie jednego kinomaniaka poruszyły wzruszając i strasząc. Ostatni sukces filmu Piękny Umysł spowodował iz na długie lata wszyscy bedą kojarzyć jego nazwisko z tym filmem: Oskarem oraz Złotym Globem, których to był laureatem.
Goldsmanowi tez powiniśmy podziękować za pracę nad filmowymi adaptacjami nowej powieści Toma Clancy'ego The Sum of All Fears (w której wystąpił Ben Affleck). Firma producencka - Weed Road Pictures, którą utworzył w porozumieniu z Warner Bros, pracuje teraz głównie nad scenariuszami oryginalnych filmów fabularnych i produkcjami telewizyjnymi.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 lipca 1962

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

Oscar
Zdobył Oscar, 2 inne nagrody oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Rebecca Spikings (do 06.07.2010, jej śmierć)
W 1983 roku ukończył Uniwersytet Wesleyan.
W 2001 roku miał napisać scenariusz do filmu "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Ostatecznie zaangażowano Chrisa Terrio i Davida S. Goyera.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych